کد خبر: 464640 A

دونده ملی پوش دو تابعیتی و دارنده مدال طلای المپک اعلام کرد از مواد نیروزا استفاده نکرده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از کمیته ملی المپیک؛ سر مو فرح دونده سومالیایی – بریتانیایی برنده چهار مدال طلای المپیک 2012 لندن و المپیک 2016 ریو، بار دیگر اعلام کرد که «پاک» است.

وی پس از آنکه آژانس ضد دوپینگ آمریکا گزارش داد که مربی وی «آلبرتو سالازار» برای ارتقای عملکرد ورزشکارانش قوانین دوپینگ را شکسته است؛ مدعی شد که هرگز تخلفی انجام نداده است. روزنامه «ساندی تایمز» بر اساس گزارش خود مدعی شده است سرمربی بحث برانگیز پروژه «نایک اورگون» به سر مو فرح و دیگر ورزشکاران تیمش داروهایی تجویز کرده است که علیرغم قانونی بودن مصرفشان، پتانسیل مضر بودن داشتند آن هم زمانی که ورزشکاران نیازمند دارو نبوده اند.

برایتون برنده مدال دوی 5000 متر و 10000 متر که هم در المپیک 2012 لندن و هم المپیک 2016 ریو مدال طلا گرفته است با انتشار بیانیه ای در صفحه شخصی اش در فضای مجازی اعلام کرده است که او هرگز قوانین را زیر پا نگذاشته است. نه دارو، نه مقدار مصرف غیرمجاز و نه روش خاصی استفاده نکرده است.

وی در این بیانیه نوشته است: ناراحت کننده است که هنوز رسانههایی هستند که علیرغم نتایج مشخص مرا به سوءاستفاده از مواد نیروزا متهم می کنند. وی در ادامه بیانیه تاکید کرد: همان‌طور که بارها پیش از این گفتهام ما همه کارهایی که باید انجام می دهیم. ما می توانیم ورزش پاکی داشته باشیم و کاملا مسلم است کسی که قوانین را شکسته باید مجازات شود.»

سر مو سال 2015 به ساندی تایمز گفته بود از «نوشیدن نوشابه های مجاز انرژی زا» خسته شده.است، آن هم نوشابه هایی که حاوی L – carnitine بودند و از آن فایده ای ندیده است.

دونده

دوپینگ دوومیدانی سر مو فرح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر