کد خبر: 464681 A

رئیس فدراسیون کشتی پهلوانی، روز گذشته در کشور بلاروس حضور یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون کشتی، علیرضا حیدری رئیس فدراسیون کشتی پهلوانی و عضو کمیته ورزشهای سنتی اتحادیه جهانی کشتی، دیروز با حضور در شهر مینسک پایتخت بلاروس با الکساندر مدوید دارنده چندین مدال طلای کشتی آزاد المپیک و جهان دیدار کرد.
در این جلسه الکساندر مدوید رئیس افتخاری فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی قول همکاری برای المپیکی شدن کشتی پهلوانی را به علی‌رضا حیدری داد.

حیدری 1
مدوید یکی از حامیان کشتی پهلوانی در جهان است و اولین دوره رقابتهای جهانی کشتی پهلوانی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی نیز چند ماه گذشته در شهر مینسک بلاروس با حضور نزدیک به 40 کشور دنیا برگزار شد.
وی پیش از این در اظهار نظری عنوان کرده بود کشتی پهلوانی جذابیتهای بسیاری دارد که اعتقاد دارم با توجه به پتانسیل موجود علاقه مندان بسیاری را به خود معطوف خواهد کرد و به همین منظور هم قول می‌دهم طی چند سال آینده سر اینکه چه کسی یا کسانی مدیریت این رشته را در جهان بر عهده داشته باشند دعوا خواهد شد.
هم‌ دوره جهان پهلوان تختی  در این خصوص گفت: این رشته با برطرف کردن برخی نقاط ضعفش قابلیت المپیکی شدن را هم دارد.
وی ادامه داد: این رشته با اصالت را خیلی دوست دارم و از این که یک ایرانی عنوان دار ریاست آن را بر عهده گرفته خیلی خوشحال هستم.

حیدری 2
در ادامه این دیدار که با حضور عیسی مومنی رئیس کمیته کشتی های سنتی فدراسیون کشتی برگزار شد، حیدری یک جلد قرآن به زبان عربی و روسی را به مدوید هدیه کرد. 

حیدری 4

حیدری 3

 

الکساندر مدوید علی رضا حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر