کد خبر: 464852 A

وزیر ورزش و جوانان گفت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی، برای سرمایه‌گذاری در ورزش و حمایت از بخش خصوصی در ورزش مدنظر است.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از ورزشگاه تیم والیبال کاله مازندران و ورزشگاه فوتبال در دست ساخت شهید چمران در آمل با اشاره به اینکه اقتصاد ورزش دنیای بزرگی است و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های جدی در این بخش انجام داده است، گفت: «سازوکار فعالیت بخش خصوصی در دنیا پیش‌بینی شده است اما در ایران این سازوکارها دیده نشده است. در ایران سرمایه‌گذاران حوزه ورزش به دنبال درآمدزایی از این بخش نیستند اما باید شرایط استقبال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در ورزش مهیا شود.»

وی با تاکید بر اینکه بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در ورزش باید افزایش یابد، ادامه داد: «سازوکارهایی برای افزایش حضور سرمایه‌گذاران در بخش ورزش برداشته شده است که از جمله در برنامه ششم پیش‌بینی شد هزینه‌های بخش ورزش در زمره هزینه‌های قابل قبول مالیاتی قرار گیرد.» سلطانی فر با بیان اینکه اعطای تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی با بررسی وضعیت اقتصادی کشور از جمله سازوکارهای دیگر برای حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش است، از تامین زمین ارزان قیمت برای اجرای پروژه‌های ورزشی نیز در وزارت ورزش نیز خبر داد.
سلطانی فر هم‌چنین گفت: «امروز 4 هزار پروژه نیمهکاره ورزشی در کشور وجود دارد که با احتساب شرایط روز 9 هزار میلیارد تومان برای اتمام آن‌ها اعتبار نیاز است. ردیف بودجه‌ای با همکاری مجلس و دولت و با تعامل نزدیک در برنامه ششم توسعه به بخش ورزش اختصاص یافته است که در آن اختصاص 27 درصد از مالیات بر ارزش افزوده به بخش‌های ورزشی در استان‌هاست و به نظر می‌رسد با این مصوبه در سال‌های آینده تحول خوبی را شاهد خواهیم بود.»

 

وزیر ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر کاله مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر