کد خبر: 464884 A

تولد 63 سالگی پروفسور خاطره انگیز شد

شاگردان برانکو ایوانکوویچ به لطف گلزنی طارمی در 10 دقیقه پایانی این بازی را با برتری برابر نماینده امارات به پایان رساندند.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الوحده امارات رفت.

سرخ پوشان در شرایطی پای به این دیدار گذاشته بودند که در بازی اول خود با گلی که در دقایق پایانی دریافت کردند نتوانستند سه امتیاز شیرین خارج از خانه را در مقابل الهلال عربستان به دست آورند.

پرسپولیس در حالی در صدر جدول لیگ برتر ایران قرار داشت که در 5 بازی قبلی خود تنها یک باخت داده بود. پیش از این بازی برانکو دو بازیکن پرسپولیس (رضائیان و علیپور) را به دلیل مسائل انضباطی از تیم اخراج کرده بود.

در آن سوی میدان، الوحده در 5 بازی پیشین خود 3 بار باخته بود و در بازی اول این رقابت‌ها با نتیجه‌ی 1-2 مغلوب الریان قطر شده بود. 

نیمه اول این دیدار با نمایش فوق العاده شاگردان برانکو همراه بود. پرسپولیس نیمه اول این دیدار را در حالی با برتری یک بر صفر به پایان رساند که موقعیت های گلزنی زیادی را بازیکنان پرسپولیس به هدر دادند.

الوحده نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و آگیره با به میدان فرستادند اسماعیل مطر از آغاز نیمه دوم زوج هماهنگ او با جرج والدیویا شکل گرفت و موجب شد تا دو گل وارد دروازه بیرانوند شود و پرسپولیس در شوک قرار بگیرد.

حملات نصفه و نیمه پرسپولیس بالاخره جواب داد و مهدی طارمی که در نیمه اول فرصت های گلزنی را از دست داده بود با ارسال کوتاه ماهینی درون محوطه گل اول خود و گل دوم سرخپوشان را وارد دروازه الوحده کرد. این پایان ماجرا نبود سانتر زیبای رفیعی زمینه ساز گل سوم پرسپولیس بود و طارمی با یک حرکت زیبا برای دومین بار در این بازی گلزنی کرد تا هدیه تولد برانکو برد پرسپولیس در ابوظبی باشد.

ساعت: 18:40

ورزشگاه: آل نهیان ابوظبی (امارات)

داور وسط: محمدتقی الجعفری، کمک اول: مین کیات، کمک دوم: کوک هینگ، داور چهارم: مونگ کول از تایلند

اخطار: 

سلطان القصری از الوحده

محسن مسلمان، سروش رفیعی(59) و بیرانوند از پرسپولیس

 

ترکیب الوحده امارات

راشد علی السویدی، سالم سلطان، محمد عبدالبسیت، سلطان علی الغرفی، حمدان الکمالی، جرج والدیویا، سباستین تالیابو، بالاز ژودزاک(احمد راشد)، ریم چانگ وو، تارکیو احمد الانتلی و محمد رشید الحمدی.

سرمربی: خاویر آگیره

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی (ربیع خواه 71)، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، صادق محرمی، محسن مسلمان(سامان نریمان جهان دقیقه 81)، سروش رفیعی(شهاب کرمی 2 + 90)، وحید امیری و مهدی طارمی.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

persepolis_rejoice

شرح گل: 

پرسپولیس 1/الوحده 0: (وحید امیری دقیقه 3): ارسال سید جلال حسینی از کناره به مهدی طارمی درون محوطه جریمه رسید و با پاس به بیرون مهدی طارمی، وحید امیری خود را در مسیر توپ قرار داد تا در دقیقه 3 اولین گل پرسپولیس در این دیدار به ثمر برسد. 

پرسپولیس 1/ الوحده 1( اسماعیل مطر دقیقه 59): والدیویا با یک پاس به پشت مدافعان بازیکن تعویض را صاحب موقعیت کرد و خروج ناموفق بیرانوند باعث شد تا ضربه فنی اسماعیل مطر به اولین گل نماینده امارات تبدیل شود.

پرسپولیس 1/ الوحده 2 ( جرج والدیویا دقیقه 66): ارسال اسماعیل مطر به درون محوطه با دفع ناقص سید جلال حسینی همراه بود تا با پاس بازیکن الوحده به والدیویا برای دومین بار دروازه بیرانوند با ضربه این بازیکن باز شود.

پرسپولیس 2/ الوحده 2 ( مهدی طارمی دقیقه 81): پاس دیدنی ماهینی درون محوطه موجب شد تا مهدی طارمی با یک پرش بلند توپ را به گوشه تور دروازه الوحده بچسباند و گل تساوی را به ثمر برساند.

پرسپولیس 3/ الوحده 2 ( مهدی طارمی دقیقه 89): ارسال تماشایی سروش رفیعی به قلب دفاع از پشت محوطه جریمه با ضربه دیدنی مهدی طارمی همراه شد و این توپ از بالای سر دروازبان به دروازه الوحده راه پیدا کرد تا پرسپولیس با سه گل بازی را با برتری ادامه دهد.

 

امیری

دقایق حساس:

دقیق 3: ارسال از کناره طارمی را صاحب موقعیت کرد و با پاس او به درون محوطه جریمه امیری اولین گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

دقیقه 8: شوت خطرناک ژودزاک از پشت محوطه جریمه را بیرانوند در آغوش کشید.

دقیقه 10: ضربه کرنر برای الوحده به صورت خطرناک می رفت که دروازه بیرانوند را باز کند اما او این توپ را  دوباره راهی کرنر کرد.

دقیقه 14: با دفع ناقص توپ دروازبان الوحده درون محوطه جریمه توپ به مهدی طارمی رسید اما او این موقعیت را به آسمان کوبید.

دقیقه 19: ضربه خطرناک ژودزاک به کامیابی نیا برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه 20: تعلل مدافعان پرسپولیس باعث شد تا توپ درون محوطه جریمه به ریم چانگ وو برسد اما بیرانوند خوش شانس بود که ضربه سر او به تیرک دروازه برخورد کرد و توسط محرمی دفع شد.

دقیقه 26: وحید امیری با پاس به پشت مدافعان مهدی طارمی را در موقعیت تک به تک با دروازبان الوحده قرار داد اما تعلل او باعث شد مدافع الوحده با یک تکل دقیق توپ را به کرنر بفرستد.

دقیقه 32: محسن مسلمان با پاس فوق العاده به درون محوطه جریمه مدافعان الوحده را محو کرد و توچ به کامیابی نیا رسید تا کامیابی نیا در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما ضربه پر قدرت او به دروازبان الوحده راهی کرنر شد تا یک موقعیت مسلم گلزنی برابر پرسپولیس از دست برود.

دقیقه 33: ارسال از نقطه کرنر را کامیابی نیا با ضربه خطرناک با فاصله کم از دروازه الوحده عبور داد.

دقیقه 45: حرکت مهدی طارمی به درون محوطه جریمه را دروازبان الوحده با یک شیرجه توپ او را تصاحب کرد و این موقعیت هم راه به جایی نبرد تا طارمی در گلزنی در نیمه اول ناکام بماند.

دقیقه 52: شوت محکم اسماعیل مطر با اختلاف از دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 71: ضربه سر والدیویا روی ارسال اسماعیل مطر از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 77: عملکرد خوب ماهینی مانع از رسیدن توپ به مهاجم الوحده شد تا یک موقعیت خطرناک برای الوحده از دست برود.

دقیقه 87: ضربه ایستگاهی اسماعیل مطر را بیرانوند با یک واکنش زیبا دفع کرد.

حواشی:

دقیقه 24 این بازی هواداران ایرانی یاد و خاطه مرحوم هادی نوروزی را با سر دادن شعار و تشویق کردن زنده نگه داشتند.

هواداران4

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا برانکو ایوانکوویچ مهدی طارمی الوحده امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر