کد خبر: 466287 A

انجمن شنای آماتور انگلیس (ASA) با تغییر قوانین‌اش اجازه داد که شناگران زن مسلمان بتوانند با پوشش کامل در مسابقات شنای آماتور انگلیس شرکت کنند.

به گزارش ایلنا و ‌به نقل از Samaa، انجمن شنای آماتور انگلیس اعلام کرده است که قوانین پوشش زنان در مسابقات شنای آماتور انگلیس را تغییر می‌دهد تا افراد بیشتری بتوانند در این مسابقات شرکت کنند. طبق قوانین جدید زنان مسلمان می‌توانند با پوشش کامل در این مسابقات شرکت کنند.

پیش از این لباس‌های شنایی که تمام بدن را می‌پوشاند قابل استفاده نبود. با این حال با درخواست مکرر انجمن‌های ورزشی بانوان مسلمان، ASA قوانین خود را تغییر داد. البته این لباس‌ها نباید کارایی ورزشکاران را افزایش دهد و جنس آنها باید مطابق قوانین FINA باشد.

57449106

یکی از اعضای ASA در این باره گفت‌: فکر می‌کنم این گام مثبتی به جلو است. به ‌این‌ ترتیب افراد بیشتری تشویق  می‌شوند تا در مسابقات شنا شرکت کنند. ما می‌خواهیم همه فرصت مسابقه دادن داشته باشند.

ریملا اختر، رییس انجمن ورزش بانوان مسلمان انگلیس نیز گفت‌: شرکت کردن زنان مسلمان در ورزش شنا در حال‌ افزایش است. باید قوانین طوری تنظیم شود که این افراد نیز بتوانند به مسابقات ورزش دسترسی داشته باشند. ما ازASA تشکر می‌کنیم. امیدواریم که بتوانیم با هم بیشتر همکاری کنیم.

مسابقات شنای بانوان انجمن شنای انگلیس پوشش بانوان مسلمان ASA FINA
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر