کد خبر: 466443 A

پرسپولیس با شکست دادن نفت به قهرمانی در لیگ امیدوار شد.

به گزارش ایلنا، تیم پرسپولیس در هفته‌ی بیست و سوم لیگ برتر به مصاف نفت تهران رفت.

این بازی در شرایطی برگزار می‌شد که هر دو رقیب پرسپولیس در صدر جدول (استقلال و تراکتور) مساوی داده بودند و سرخها با برتری در این دیدار بیش از پیش به قهرمانی نزدیک می‌شدند. چهار مهره کلیدی پرسپولیس یعنی وحید امیری، محمد انصاری، حسین ماهینی و کمال‌الدین کامیابی‌نیا این دیدار را از دست داده بودند. از طرفی سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند هم مصدوم بودند.

در آن سوی میدان، نفت تهران در روزهای گذشته درگیر اعتصاب و مشکلات مالی بود اما علی دایی عنوان کرده بود این تیم بهترین بازی‌اش را مقابل پرسپولیس انجام خواهد داد. نفت در بازی رفت شکست سنگینی را مقابل پرسپولیس متحمل شد و دایی می‌خواست جبران کند و چه فرصتی بهتر از این بازی که با یک پرسپولیس نصفه و نیمه طرف می‌شد.

بازی در نیمه اول تحت تاثیر اخراج زودهنگام و کودکانه گلر نفت قرار گرفت. دایی مجبور شد مبعلی را خارج کند که این دلخوری بهترین پاسور لیگ را در پی داشت. با این اوصاف، پرسپولیس به جز یک موقعیت نتوانست خطری روی دروازه نفت ایجاد کند.

17:25 ورزشگاه تختی تهران

تیم داوری: رضا کرمانشاهی – بابک داوری – رحیم شاهین – رضا عادل. ناظر: محمدرضا فلاح

ترکیب نفت تهران: ناصر صفرزایی، رضا علیاری، احمد آل نعمه،ایگور پراهیچ، علیرضا عزت کرامت، اکبر صادقی، آندرانیک تیموریان،فرید محمدی زاده(67 میلاد فخرالدینی)، ایمان مبعلی، محمد قاضی و امیر ارسلان مطهری(72 سجاد شهباززاده).

سرمربی: علی دایی

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محسن ربیع خواه، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، شهاب کرمی، محسن مسلمان، سروش رفیعی، سامان نریمان جهان(70 احسان علوان‌زاده)، مهدی طارمی و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار:

کارت قرمز: نادر صفرزایی (نفت تهران-6)

کارت زرد: اکبر صادقی (نفت تهران- دقیقه 23)

کارت زرد: فرشاد احمدزاده (پرسپولیس-45)

دقایق حساس:

6: خروج اشتباه از نادر صفرزایی، دروازه بان جوان نفت تهران و دفع توپ با دست بیرون از محوطه جریمه با کارت قرمز داور همراه شد تا نفت در همان دقایق ابتدایی 10 نفره شود.

33: توپ مسلمان به دست مدافع نفت برخورد کرد. در ادامه سروش رفیعی هم نقش بر زمین شد. پرسپولیسیها در هر دو صحنه معقتد به خطای پنالتی بودند.

43: سیدجلال حسینی از راست فرار کرد و توپ را روی دروازه ریخت. ضربه سر علیپور به تیر دروازه اصابت کرد.

54: ارسال زمینی از صادق محرمی در شش قدم را علیپور در آستانه دروازه نتوانست ضربه مناسبی بزند و توپ موازی با خط به بیرون رفت.

56: بار دیگر ارسال زمینی اینبار از  مهدی طارمی در شش قدم را علیپور در آستانه دروازه نتوانست ضربه مناسبی بزند و در ادامه یک خطا بیرون محوطه جریمه به سود سرخپوشان اعلام شد.

 64: در شلوغی محوطه جریمه ایگور پراهیچ فرصت به تساوی کشاندن بازی را داشت که ضربه اش با اختلاف به بیرون رفت.

67: تک روی محرمی در شش قدم نفت با تکل دو بازیکن تیم دایی همراه شد.

77: ضد حمله برق آسای پرسپولیس. علیپور قدر پاس طارمی را ندانست.

81: باز هم ضد حمله و باز هم علیپور. این بار قدر پاس مسلمان را ندانست.

گل‌ها:

دقیقه 57: نفت 0-1 پرسپولیس؛ در یک حرکت تمرین شده، محسن مسلمان ضربه کاشته در کنار محوطه جریمه را با یک پاس کوتاه برای سروش رفیعی ساخت و او هم با یک ضربه دقیق و دیدنی توپ را به زیر طاق دروازه نفت تهران کوبید.

87: نفت تهران 0 پرسپولیس 2:  ضد حمله سریع. مهدی طارمی بعد از عبور از مدافع مستقیمش از زاویه بسته موفق شد دروازه بان جوان نفت را تسلیم کند.

 

حواشی: طرفداران پرسپولیس در دقیقه 24 یکصدا مرحوم هادی نوروزی را تشویق کردند.

پس از برخوردی که بین علیپور و گلر سوم نفت پیش آمد دایی به شدت معترض شد. داور چهارم به سختی او را آرام کرد.

 

 

 

باشگاه پرسپولیس نفت تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر