کد خبر: 468238 A

یک موقعیت به تراکتور ندادیم

نعیم سعداوی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز در نشست خبری بازی حضور یافت.

به گزارش ایلنا، نعیم سعداوی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز در نشست خبری بازی حضور یافت.

سعداوی در مورد بازی اظهار داشت: قبل از هر چیز سال جدید را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم و آرزوی فرا رسیدن یک سال پر از موفقیت را برای آنها دارم. قبل از بازی گفته بودم با تیمی بازی داریم که سالیان سال خود را به عنوان یک مدعی در سطح فوتبال ایران نشان داده است که می تواند کار را برای ما سخت کند.

وی ادامه داد: در مقابل ما تیمی هستیم که تازه شکل گرفتیم و با جوانگرایی که انجام دادیم سعی کردیم در مقابل تراکتورسازی با درایت و برنامه ظاهر شویم. بر همین اساس دو تاکتیک مختلف برای این دیدار داشتیم. نیمه اول سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و بر همین اساس شاید موقعیت‌های پیش پا افتاده‌ای به تیم حریف دادیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تصریح کرد: ما سعی کردیم ابزارهای خوب تیم حریف مانند استفاده از ضربات ایستگاهی، پرتاب‌های اوت و ضربات کرنر را مهار کنیم اما خطاهای بی‌مورد باعث شد در نیمه اول فشاری را تحمل کنیم و در لاک دفاعی فرو رویم.

سعداوی خاطرنشان کرد: با صحبت‌هایی که بین دو نیمه با بازیکنان انجام دادیم با یک چهره دگرگون و متفاوت نسبت به نیمه اول در زمین مسابقه ظاهر شدیم. من باید بابت این عملکرد خوب بازیکنانم به آنها خسته نباشید بگویم و نشان دادیم که توانایی بالایی داریم؛ شاید در گلزنی دچار مشکل بودیم اما در نیمه دوم یک موقعیت هم به تیم تراکتورسازی ندادیم که کار بسیار بزرگی بود.

وی افزود: ما در نیمه دوم همه کار کردیم به جز اینکه به گل دست پیدا کنیم و شرمنده هواداران شدیم. خیلی دوست داشتم در آخرین بازی سال 95 به یک پیروزی دست پیدا کنیم تا عیدی خوبی به هوادارانمان بدهیم اما با این حال چیزی از ارزش‌های تیم‌مان کم نمی‌شود و زندگی همچنان ادامه دارد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: به جدول مسابقات که گریزی بزنید متوجه می‌شوید که در  پایان هفته بیست و پنجم از لحاظ فاصله امتیازات بین تیم‌ها تفاوتی ایجاد نشده است. ما تلاش می‌کنیم مرد روزهای سخت باشیم و این روزهای سخت را تبدیل به یک فرصت کنیم.

سعداوی در پاسخ به این سوال که در پایان دیدار برخی از هواداران فولاد نسبت به نتیجه مسابقه اعتراضاتی داشتند، بیان کرد: هیچ ایرادی ندارد چرا که حقیقت فوتبال همین است. ممکن است برخی از تماشاگران از نتیجه ناراحت باشند اما باید منصف هم باشیم؛ قرار نیست همه اتفاقات در این فصل برای فولاد بیفتد. ما در لیگ امسال جوانگرایی کردیم و همچنین دست به بومی‌گرایی زدیم و مشکلات بودجه اینگونه که می‌دانید پیش رفت. ما در مقابل تراکتورسازی که به میدان رفتیم که نایب قهرمان لیگ است و با این وجود در نیمه دوم حتی یک موقعیت به این تیم ندادیم که نشان می‌دهد پتانسیل بچه‌های ما بسیار بالا است و آینده به آنها تعلق دارد.

وی تصریح کرد: طبیعت فوتبال همین است اما دوست دارم روزی رسم و رسومات به غلط جا افتاده در جامعه ورزش و فوتبال ما از بین برود. باید در این زمینه زحمت کشید و فدراسیون فوتبال، دست‌اندرکاران این رشته و خود باشگاه‌ها یک محیط آرام و سالم را فراهم کنند. شک نکنید مربیان در این محیط کمترین دغدغه را خواهند داشت و با کیفیت بهتر عملکرد خودشان را ارائه می‌دهند.

وی در مورد اینکه مهاجمان خوبی در فوتبال ایران حضور ندارند، افزود: با شما هم عقیده هستم. شاید این مسئله فقر فوتبال کشور ایران است. بعد از علی دایی شاید یکی دو مهاجم خوب به فوتبال ایران آمده اما این مسئله را به وفور مشاهده نمی‌کنید. این نشان می‌دهد که باید در کار آکادمیک بهتر و با کیفت‌تر کار کنیم تا در بحث استعدادیابی آینده روشنی را برای فوتبال ایران ترسیم کنیم. بهرام رشید فرخی را به عنوان فوروارد درون زمین گذاشتیم. او خیلی خوب جنگید و ضربات سر را زد. این بازیکن نیاز به تجربه بیشتر دارد تا در آینده بهتر عمل کند.

سعداوی در مورد عملکرد خوب استقلال خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا و دیدار روز سه شنبه این تیم مقابل لخویا در اهواز، عنوان کرد: با تمام وجودم از عملکرد خوب استقلال خوزستان در آسیا خوشحالم این تیم مرد و مردانه و یک تنه از اعتبار فوتبال استان و کشور دفاع کرده است. امیدوارم عملکرد این تیم در اهواز هم خوب باشد و فارغ از تعصب و وجود مردم از این تیم حمایت کنند تا در اهواز کار را برای صعود به مرحله بعد تمام کنیم.

 

 

نعیم سعداوی فولاد-تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر