کد خبر: 468382 A

آتالانتا، لسترسیتی این روزهای سری آ؛

تیم آتالانتا به مربیگری جیان پیرو گاسپرینی این روزها در سری آ با 52 امتیاز در رده پنجم جدول لیگ ایتالیا قرار دارد که این موفقیت را مدیون مربی‌اش استٰ فردی که با مربیگری تیم جوانان یوونتوس شروع کرد و سوابق زیادی دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از فوتبال ایتالیا، جیان پیرو گاسپرینی در مورد حرفه و مشکلاتش صحبت کرده و گفته اگر آتالانتا اینچنین پیروزی‌های خود را حفظ کند مردم دیگر ما را دوست نخواهند داشت.

آتالانتا و اینتر در روز یکشنبه در ورزشگاه سن سیرو با هم روبه رو می‌شوند. او از شغل بازیکنی‌اش در سن 35 سالگی بازنشسته شد  و برای آغاز مربیگری به آکادمی جوانان یوونتوس پیوست.

او می‌گوید من می‌خواهم شور و اشتیاق خود را به بچه‌ها منتقل کنم .

گاسپرینی در گفتگو با اسکای اسپورت گفت: من به طور منظم به عنوان پیش برنده (پروموتر) مالی به میلان می رفتم. اما من مجبور بودم که انتخاب کنم و فوتبال را انتخاب کردم.

بعد از آن به کروتون رفتم و 3 سال آنجا ماندم. من این جهش را انجام دادم و خیلی خوب این کار را انجام دادم.

گاسپرینی به جنووا رفت، جایی که او در سری ب ارتقا پیدا کرد.  با تیم هایی چون ناپولی و یوونتوس در سال 2006-2007 کار کرد.

من به وسیله ژان کلود بلانک فراخوانده شدم. من علاقه زیادی به پزوریوس داشتم و آسان نبود که بخواهم از او بگذرم.

او می گوید: ما اوقات خوبی در جنووا داشتیم. آوردن بازیکنان قوی که مشکلاتی داشتند مثل دیگو پروتی و تیاگو موتا  یا کسی که ناشناخته بود و بعد به بازیکنی بزرگ تبدیل شد مثل آندره آ رانوچیا ، لئونادرو دوبونچی ، میمو کریستیو و بسیاری دیگر.

من در شگفتم که باشگاه جنوا با سود بسیار ، رسیدن به ثبات برایش ممکن نبود ، حالا طرفداران بیش از این شرایط را قبول نمی کنند. من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. با این حال، چند سال تیم قدرتمندی بودیم.

گاسپرینی در سال 2011 به اینتر رفت اما فقط برای 5 رقابت با آنان همکاری داشت.

من به خوبی مورد خوشامدگویی هواداران قرار گرفتم و توانستیم چیزهای جدیدی را نشان دهیم. طبیعتاً من ویژگی‌های خودم را داشتم ، نمی‌دانم آنها از من چه انتظاراتی داشتند. نمی‌دانم آنها چه چیزی را می‌خواستند حفظ کنند، سبک فوتبال بازی کردن و سبک تمرین کردنشان را.

آن سال‌ها آنان توانستند کارهای بزرگی برای نقل و انتقالات انجام دهند. اما به جای آن سعی در کنترل شرایط داشتند  و نه تغییر و اصلاح چیزی.

دفاع 3 نفره من یک توهین در نظر گرفته شد ، چیزی که برای اروپا کافی نبود. آن ناامید کننده بود ، اما برای من یک تجربه اساسی بود و من را قوی کرد. من فوتبالی را باور دارم که از طریق آموزش انجام شود نه از طریق چشم داشت به شرایط.

گاسپرینی به پالرمو رفت ، مائوریزیو زامپرینی از او استقبال کرد. وحدود 5 سال آنجا بود و بعد به جننوا بازگشت و این فصل به آتالانتا پیوست.

آتالانتا به چیز تازه‌ای نیاز داشت. چندین بازیکن زیر 21 سال برای تیم ملیدر اختیار داشتند که به سختی از آن‌ها استفاده شد.

من آن بازیکنان جوان که درگروه بودند را می‌دیدم و همچنین بر آموزش‌های آنان نظارت داشتم. من به هدفی اقرار کردم که برای سری آ امن‌تر باشد. رئیس به من شیر شجاع می‌گوید.

عده‌ای می‌گویند آتالانتا لستر سیتی بعدی خواهد بود. این خیلی خوب است ، اما بیش از حد اختلاف بین دو باشگاه وجود دارد .در انگلستان این یک داستان تخیلی است که برای فوتبال خوب است. ما چیزی که خشنودمان کند نشان می‌دهیم ، اگر ما به بردمان ادامه دهیم پس از آن شاید دیگر مردم اینچنین ما را دوست نداشته باشند.

آتالانتا جیان گاسپارینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر