کد خبر: 468497 A

AFC در گزارشی جالب از رکوردهایی می‌گوید که در ورزشگاه آزادی زده شده‌اند و از جو و اتمسفر آن.

به گزارش ایلنا، AFC در سایت رسمی خود به تشریح جو ورزشگاه آزادی پرداخته است که پایین‌تر به صورت فشرده آورده شده است.

چند روز دیگر ورزشگاه آزادی پذیرای اولین بازی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان خواهد بود، جایی که استقلال به مصاف نماینده‌ی ازبکستان، لکوموتیو، خواهد رفت. این بازی در استادیومی برگزار خواهد شد که رکورد بیشترین تماشاگر را همیشه در اختیار داشته است؛ ورزشگاه آزادی.

ورزشگاه آزادی برای بازی‌های آسیایی 1974 آماده شد این استادیوم محل برگزاری بازی‌های تیم ملی ایران و دو باشگاه پرطرفدار این کشور، پرسپولیس و استقلال، است. هنگام برگزاری بازی‌های مهم این تیم‌ها آزادی کاملا پر می‌شود.

azadi_stadium_oct2001

سال 1997، برای بازی ایران-استرالیا حدود 128هزار نفر به ورزشگاه آمدند تا مهیای جشن صعود به جام جهانی باشند. در آن دیدار هری کیول در دقیقه‌ی 19 دروازه‌ی ایران را باز کرد، اما خداداد عزیزی 6 دقیقه پیش از اتمام نیمه‌ی اول کار را به تساوی کشاند. در آن بازی مارک بوسنیچ، گلر استرالیا، در روز خوب خود بود و بازی 1-1 به اتمام رسید.

در بازی ایران-عربستان در سال 1997 حدود 120 هزار نفر به این ورزشگاه آمدند. آن بازی هم 1-1 به اتمام رسید. در سال 2015 بازی بین دو تیم پرسپولیس و النصر عربستان با 100هزار هوادار رکورد پرتماشاگرترین بازی لیگ قهرمانان را شکست.

ر سال 1976 این ورزشگاه میزبان فینال جام ملت‌های آسیا بود، جایی که علی پروین گل قهرمانی ایران را در برابر کویت به ثمر رساند.

 

استقلال باشگاه پرسپولیس مجموعه ورزشی آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر