کد خبر: 468563 A

با وجود پیشرفت قابل توجه فراری و عملکرد خوب این تیم در تست‌های پیش فصل، راننده شماره یک این تیم، سباستین فتل هنوز هم خودروساز کشورش مرسدس را بخت اول قهرمانی در فصل جدید رقابت‌های فرمول یک می‌داند.

به گزارش ایلنا، سباستین فتل که تیمش در این فصل سریع‌ترین زمان را برای دور تمرینی بارسلونا به ثبت رسانده است، این فصل انگیزه زیادی دارد تا به فراری برای جبران عملکرد ضعیفش در فصل گذشته - فصلی که نه تنها یک پیروزی نداشت بلکه با فاصله‌ای زیاد نسبت به مرسدس سوم شد- کمک کند.

او در این باره گفت: «اینکه به‌عنوان تیمی که سه سال متوالی قهرمان شده، امسال هم بخت اول قهرمانی باشید، تعجب‌آور نیست و امسال هم مشخص است که کدام تیم بخت اول قهرمانی است. قوانین تغییر کنند یا نه، کاملاً مشخص است که مرسدس افرادی خوب و یک تیم قدرتمند دارد که شکست دادن‌شان کار سختی است. ما هم به شیوه‌ای منطقی خوشحال هستیم اما مرسدس در سال‌های اخیر و همچنین دور تمرینی امسال سطح توقعات را بسیار بالا برده است. اینکه ما سریعترین تیم در دور تمرینی پیش فصل بوده‌ایم برای‌مان امتیازی نمی‌آورد. مردم به جدول زمان‌ها نگاه می‌کنند. پس مهم است که جزو تیم‌های بالای جدول باشیم اما از بالانشین بودن در این جدول چیزی عایدمان نمی‌شود.»

فتل ادامه داد: «تیم ما دارد خوب پیشرفت می‌کند و ماشین‌های‌مان هم دارند خوب جواب می‌دهند. آمارهایی هم که داریم ثبت می‌کنیم منطقی هستند. ببینیم آخر فصل چه نتایجی رقم خواهد خورد.»

فراری در ابتدای قرن بیست و یکم قوی‌ترین تیم فرمول یک بود و با راننده اسطوره‌ای خود میشاییل شوماخر 5 بار متوالی قهرمان شد. این تیم اما از سال 2007 که کیمی رایکونن قهرمان شد، دیگر راننده‌ای نداشته است که قهرمان رقابت‌های فرمول یک شود و در این سال‌های گذشته این عنوان میان تیم‌های مرسدس و ردبول رد و بدل شده است.

فتل 29 ساله درباره شانس تیمش برای پایان دادن به ناکامی 10 ساله برای فتح دوباره رقابت‌های فرمول یک گفت: «امسال ما از پارسال آماده‌تر هستیم. ما دورهای بیشتری زد‌ه‌ایم و وضعیت کلی تیم هم بهتر است. همه ما از اتفاقات سال قبل درس گرفته‌ایم. سال گذشته برای ما مهم‌ترین فصل بود. اگر شما فقط به نتایج نگاه کنید، می‌گویید که ما فصل موفقی نداشتیم اما اتفاقاتی که در پشت پرده رخ داد بسیار مهم بودند. آنها برای ما مانند یک گام مهم رو به جلو بودند که امیدوارم تأثیرشان را بر عملکردمان در این فصل بگذارند.»

فرمول یک مرسدس بنز سباستین فتل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر