کد خبر: 468648 A

آنیبال مانو روئیز که مربیگری بسیاری از تیمهای آمریکای جنوبی و مکزیک را در کارنامه خود داشت در تمرین تیم پوئبلا به طور ناگهانی درگذشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت گل، آنیبال روئیز ،کمک مربی پوئبلا و همچنین تیم ملی مکزیک، جمعه در تمرین پوئبلا دچار عارضه سکته قلبی شد و درگذشت. او 74 ساله بود.

پیام تیم پوئبلا به خاطر درگذشت روئیز

ما از مرگ عزیزمان زاری میکنیم و برای کمک مربیمان آنیبال روئیز احترام قائلیم. ما تسلیت صمیمانه خود را به خانواده او ابلاغ میکنیم. مانو، از تو به خاطر تعهد به فوتبال مکزیک ممنونیم.

روئیز زمانی که با تیم پوئبلا برای بازی مقابل تیم وراکروز آماده میشد در زمین غش کرد و به سرعت او را به بیمارستان منتقل کردند. رئیس باشگاه پوئبلا خسوس لوپز چارگوی به تلویزا دپورتز اینچنین گفت: روئیز دچار حمله قلبی شد و درگذشت.

روئیز از سال 1970 مربی فوتبال در آمریکای لاتین بود که نخستین تجربه مربیگریش را با تیم المپیا در پاراگوئه در سال 1985 داشت و این تیم را به قهرمانی رساند.

او مربیگری را در بسیاری از تیمهای مکزیک ادامه داد. همچنین در بسیاری از تیمهای آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی که شامل تیمهای ملی پاراگوئه و السالوادور میباشد.

او جایزه Conmebol، جایزه بین المللی  مربی سال، را در سال 2005 زمانی که مربی پاراگوئه بود برنده شد.

بزرگداشت او روز جمعه توسط کارلوس ریسنوسو مربی وراکروز همراه با مربی سابق پوئبلا خورخه کوردوزو صورت گرفت.

 

آنیبال روئیز پوئبلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر