کد خبر: 470820 A

گزارش کامل از تمام «واژه»های عجیب سرمربی استقلال؛

سرمربی جوان استقلال تهران بعد از پشت سر گذاشتن روزهای سخت ابتدایی حضورش در این تیم اکنون توانسته عملکرد مناسبی از خود به جا بگذارد.

به گزارش ایلنا، علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال در کنار پیروزی در دربی بزرگ هشتاد و چهارم که او را به سرمربی محبوب هواداران این تیم تبدیل کرد، در فصل جدید واژه های عجیبی را وارد فوتبال ایران کرد که با توجه به روزهای پایانی سال بخشی از آنها را مرور می‌کنیم.

فرشینگ: علیرضا منصوریان اوایل فصل معتقد بود دلیل ناکامی‌های استقلال این است که این تیم هنوز به «فضای فرشینگ» نرسیده. استفاده از این عبارت عجیب و من درآوردی حسابی سوژه شد و هنوزهم تیترسازی رسانه‌ها با این عبارت ادامه دارد.

Jose-Mourinho-peeling-banana-640x400

پردازش: عجیب‌ترین مصدرسازی دنیا توسط منصوریان! سرمربی استقلال در مقطعی به این عبارت علاقه پیدا کرده بود و بارها از آن استفاده می‌کرد. او می‌گفت فقط به عشق رسیدن به نیمکت استقلال وارد دنیای مربیگری شده، وگرنه به فضای بیزنسی خودش «پردازش» می‌کرد!

بنزین سبز: این اصطلاح، سال‌ها پیش توسط یک روزنامه‌نگار قدیمی ابداع شد اما احتمالا خود آن ژرونالیست هم در آن زمان پیش‌بینی نمی‌کرد روزی یک مربی لیگ برتری هفته‌ای 48بار از این عبارت استفاده کند! علیرضا منصوریان به ویژه بعد از جوان کردن استقلال بارها این عبارت را به زبان آورده، هرچند به نظر می‌رسد شکل درست‌تر این تعبیر «سوخت سبز» باشد.

مالکیت خصوصی: ابتدای فصل استقلال هم مثل پرسپولیس دنبال جذب وحید امیری بود. منصوریان در آن زمان در مورد این بازیکن گفته بود: «امیری هر کجا برود، مالکیت خصوصی‌اش با من است.»

فضا: از محبوب‌ترین کلمات سرمربی استقلال است. او «فضا» را با هر پسوندی که فکرش را بکنید ترکیب کرده و به کار برده: فضای استقلال، فضای بیزنس، فضای مربیگری، فضای داوری و...

زاویه: منصوریان این کلمه را هم خیلی دوست دارد. او بعضی مواقع به طور عجیبی از این واژه استفاده می‌کند. مثلا به این جمله توجه کنید: « البته کسانی که زاویه داشته‌اند، با خودشان هم زاویه داشته‌اند و فقط من بودم که با هیچ کسی زاویه نداشتم.»

پیشنهاد انگلیسی: در بدترین روزهای فصل استقلال، منصوریان ناگهان مدعی شد از یک تیم دسته یکی لیگ انگلستان پیشنهاد مربیگری دارد. این مساله موج خبری بزرگی را به وجود آورد که به سود منصوریان هم نبود. برخی رسانه‌ها صحت این پیشنهاد را در مکاتبه با باشگاه برایتون چک کردند که نتیجه‌بخش نبود!

امتیاز برداشتن: در حالی که یک قرن است همه در فوتبال ایران از عبارت «امتیاز گرفتن» استفاده می‌کنند، منصوریان این اصطلاح را به «امتیاز برداشتن» تغییر داده و مثلا گاهی می‌گوید: می‌خواهیم هر سه امتیاز بازی را برداریم.

رنکینگ: با رنکینگ فیفا اشتباه نشود لطفا؛ رنکینگ مورد علاقه منصوریان معنای خاصی دارد که فقط خودش می‌تواند توضیح بدهد. جمله‌اش را بخوانید: فاصله بین دو کنفرانس خبری 4روز است و نباید همیشه در رنکینگ صحبت کردن باشیم.

آذوقه: منصوریان در مورد تدارکات و تمرینات پیش‌فصل تیمش می‌گفت: در تابستان باید به اندازه کافی برای زمستان آذوقه برداریم.

jamnewsimage21505738

کافی خوردن: سرمربی استقلال که به عنوان کارشناس برای تحلیل بازی رومانی به تلویزیون دعوت شده بود، همان‌جا اعلام کرد سابقه «کافی خوردن» با یوردانسکو را دارد که این مساله هم کلی سوژه شد.

jamnewsimage21505738

خرید شیک: اصطلاحی بود که منصوریان در مورد جذب کاوه رضایی به کار برد.

دیزاین: سرمربی استقلال این کلمه نامتعارف را هم به فرهنگ لغات فوتبال ایران افزوده است. از جمله مواردی که منصوریان از این کلمه استفاده کرده، این جمله است: «وقتی به دیزاین فوتبال دنیا هم نگاه کنید متوجه می‌شوید زمان می‌تواند بهترین مساله برای از بین رفتن این چالش باشد.

 

علیرضا منصوریان استقلال تهران رنکینگ پردازش فرشینگ پیشنهاد انگلیسی علیرضا منصوریان بنزین سبز مالکیت خصوصی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر