کد خبر: 471138 A

پرونده تیم 4 نفره کومیته ایران در دومین مرحله لیگ جهانی در روتردام هلند با 3 نشان برنز ابراهیم‌حسن بیگی، ذبیح اله پورشیب و سجاد گنج زاده بسته شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  فدراسیون کاراته، در پایان دومین دوره لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۷ موسوم به کاراته‌وان که در روتردام هلند برگزار شد از 5 کاراته‌کای ایرانی حاضر در این رقابت‌ها، 3 مدال برنز بدست آمد.

امروز (یکشنبه) و در سومین روز این پیکارها، جدال برای مدال برنز و پیکارهای فینال انجام شد که ابراهیم حسن‌بیگی 4 بر 3 «چون وی» از چین تایپه را شکست داد و به مدال برنز وزن 75- کیلوگرم رسید. ذبیح اله پورشیب که 2 ماه قبل در کاراته‌وان پاریس به مدال برنز رسید در هلند هم با غلبه بر «ابراهیم نانتومی» از عربستان (1-0) مدال برنز وزن 84- کیلوگرم خود را تکرار کرد و سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم با نتیجه 4 بر یک مقابل «تانل پابو» از استونی به پیروزی دست یافت و بر سکوی سوم سنگین وزن ایستاد. گنج زاده در اولین مرحله لیگ جهانی به نشان طلا دست یافته بود.

سامان حیدری دیگر کومیته کای ایران بود که بدون مدال از دور رقابتها کنار رفت. سهیل ساجدی‌فر هم در کاتای انفرادی حضور در تاتامی روتردام را بدون مدال پشت سر گذاشت.

ابراهیم حسن بیگی روز گذشته، نمایندگان مقدونیه (2-0)، اوکراین (2-0)، فرانسه (1-1) و ازبکستان (5-2) را شکست داد اما به فرانسه (1-0) باخت و در جدول رپه شارژ با پیروزی مقابل ازبکستان (5-0) راه خود را برای رسیدن به مدال برنز هموار کرد. اما در وزن 84- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب، مقابل نمایندگان مقدونیه (1-0)، فرانسه (2-0)، اوکراین (2-0) و هلند (3-1) به برتری دست یافت اما به یکی دیگر از نمایندگان هلند 3 بر یک نتیجه را واگذار کرد و راهی جدول رپه شارژ شد. او در این مرحله اوکراین را 4 بر صفر برد، تا راهی دیدار پایانی برای کسب نشان برنز شود.

همچنین در سنگین وزن، سجاد گنج زاده، پس از غلبه بر نمایندگان چین تایپه (9-1)، اسپانیا (6-0)، گرجستان (4-0) و هلند (4-2) به نیمه نهایی رسید اما در این مرحله 8 بر صفر به نماینده آلمان باخت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

سومین مرحله لیگ‌جهانی در سال 2017 موسوم به "کاراته وان" طی روزهای 10 تا 13 فروردین 96 در دبی امارات برگزار می‌شود. 

 

تیم ملی تکواندو لیگ جهانی کاراته ابراهیم حسن‌بیگی سجاد گنج‌زاده ذبیح الله پورشیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر