کد خبر: 471980 A

چرا بونوچی خرید بدی برای کونته است؟

آیا مدافعی بهتر از مدافعان چلسی وجود دارد؟ آمار در این باره حکم می‌دهد.

به گزارش ایلنا، THOMAS MCILROY خبرنگار سرشناس فوتبال انگلستان در یادداشتی در مورد انتقال لئوناردو بونوچی، مدافع یوونتوس، به استمفورد بریج توضیحاتی ارائه داده است.

به نظر وی، انتقال بونوچی به چلسی به ماندن یا رفتن الگری در تورین بستگی دارد. همه می‌دانند که رابطه‌ی بونوچی و الگری رابطه‌ای تیره و تار است و در صورت ماندن الگری در یوونتوس مدافع بیانکونری به احتمال زیاد عازم لندن خواهد شد.

بونوچی سال 2010 در ازای 15،5 میلیون یورو به استخدام باشگاه یوونتوس در آمد و طی این مدت توانست خود را تا سطح بهترین مدافعان دنیای فوتبال بالا بکشد.

با این حال، آیا انتقال این مدافع 29 ساله مقرون به صرفه است و آیا او مزیت و برتری خاصی نسبت به مدافعان کنونی چلسی دارد؟

آمار نشان می‌دهد که بونوچی برتری چندانی به آزپلیکوئتا، کیهیل و داوید لوییز ندارد. تکل‌های موفق او بیشتر از لوییز و کیهیل است، اما به اندازه‌ی آزپلیکوئتا در این زمینه موفق نبوده است.

بونوچی بسیار بیشتر از هر سه مدافع نامبرده‌ی آبی‌ها خطا می‌کند و در دوئل‌های خود با مهاجمان حریف بسیار ضعیفتر از آنها عمل کرده است. همچنین، وی در نبردهای هوایی برتر از لوییز است، اما ضعیفتر از کیهیل عمل کرده است. 

بونوچی تنها در یک زمینه از هر سه مدافع چلسی برتر است: قطع ارتباط؛ دفع توپ پیش از رسیدن به مهاجم، کاری که هموطن او، کاناوارو، در آن زبانزد همگان بود.

درثانی، این بازیکن به زودی 30 ساله می‌شود و این سن زیادی برای پیوستن به باشگاهی چون چلسی است.

Leonardo-Bonucci-compared-to-Chelsea-defenders

تیم کیهیل لئوناردو بونوچی مکس الگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر