کد خبر: 477615 A

نماینده فدراسیون جهانی بسکتبال نسبت به حجاب دختران بسکتبالیست ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لوبومیر کوتلوا نماینده فدراسیون جهانی بسکتبال، در حاشیه رقابت‌های دو تیم گاز تهران و کوشا سپهر سبلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بانوان ایرانی شانس بیشتری را دارند نسبت به سال‌های گذشته که با این پوشش بتوانند در رقابت‌ها حضور داشته باشند.

photo_2017-04-13_12-25-59

وی در ادامه‌ تصریح کرد: این اولین بار نیست که در ایران حضور دارم. سال‌هاست که بسکتبال ایران را دنبال می‌کنم و بدون شک بازی بسکتبال بسیار زیبا است؛ چه برای بانوان و چه برای آقایان. هدف و رسالت فیبا این است که مردم بتوانند بسکتبال بازی کنند نه اینکه نتوانند و با گذر زمان و فرا رسیدن وقت آن فدراسیون جهانی فیبا به این نتیجه‌ رسید درباره پوشش اسلامی بانوان تجدید نظر کنند.

57467202

کوتلوا در رابطه با طرح پیشنهادی کشور ایران با سایر کشورها خاطر نشان کرد: درباره کشورها صحبتی نمی‌کنیم و درباره اصول صحبت می‌کنیم. مهم نیست چه کشوری هستند. مهم این است که بانوان مسلمان از هر کشوری بتوانند از پوشش سر استفاده کنند.

photo_2017-04-13_12-26-35

نماینده فدراسیون جهانی بسکتبال در پایان عنوان کرد: تشکر ویژه‌ای دارم از پشت کار آقای مشحون برای این قوانین و اینکه توانست کاری کند بانوان بسکتبالیست ایرانی با این پوشش بازی کنند. خوشحال هستیم که چنین امکانی را به وجود بیاوریم تا بانوان مسلمان در میادین رسمی حضور داشته باشند ولی تابع قوانین نیز هستیم.

 

بسکتبال بانوان فدراسیون جهانی بسکتبال نماینده فدراسیون جهانی بسکتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر