کد خبر: 477794 A

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به تحلیل بازی قبلی آبیها در آسیا پرداخت.

به گزارش ایلنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در تحلیلی از بازی استقلال و لوکوموتیو از مداومت استقلال گفت و از اینکه آنها در نیمه‌ی دوم می‌توانستند بازی را ببرند.

تاشکند: شاید پیش از شروع بازی کسی روی مارات بیکمائف حساب باز نمی‌کرد، اما تا سه دقیقه به انتهای بازی گل او تضمین‌کننده‌ی کسب سه امتیاز بازی به نظر می‌رسید.

با این حال، کاوه رضایی کسی بود که در دقایق پایانی گل تساوی را به ثمر رساند، تا تیم علیرضا منصوریان را در کورس صعود نگه دارد، آن هم زمانی که سه امتیاز مسابقه در حال دور شدن بود.

اگر چه تساوی به درد استقلال نمی‌خورد اجازه داد که آنها کماکان در بالای جدول باقی بمانند و از آن طرف لوکوموتیو را با چهار امتیاز در رتبه‌ی آخر نگه دارند، در شرایطی که تنها دو بازی باقی مانده است.

1

کارآمدی بیکمائف موجب تفاوت شد

بیکمائف در سراسر بازی در کمین گلزنی بود و آماده‌ی باز کردن دروازه. با این حال، زمانی که در موقعیت گلزنی قرار می‌گرفت اعتمادبنفس باز کردن دروازه‌ی استقلال را نداشت.

بیکمائف در گل دقیقه‌ی 13 خود - وقتی او با پاس جلال‌الدین ماشاریپف پشت دفاع ایستای استقلال قبل از مهدی رحمتی به توپ رسید و دروازه را باز کرد- جابجایی‌های انجام‌یافته در زمین را دنبال کرد.

البته این یکی از سه توپی بود که به بیکمائف رسید و وی را در موقعیت گلزنی قرار داد. این بازیکن تنها 28 بار در طول 90 دقیقه توپ را لمس کرد، اما چیزی که از او در زمین خواسته شده بود را انجام داد و نسبت به بازیکنی 31 ساله بسیار موثر بازی کرد.

وقتی بیکمائف روی پاس ماشاریپف دروازه‌ی استقلال را باز کرد به نظر می‌رسید که لوکوموتیو باید سمت چپ را برای حمله کردن و فشار آوردن انتخاب کند.

لوکوموتیو توانست از سمت راست استقلال حملاتی روی دروازه‌ی آبیها انجام دهد و دست بالا را بگیرد، جایی که وریا غفوری در برابر بازی ترکیبی سردار میرزایف، اولگ زوتیف و ماشاریپف ناتوان به نظر می‌رسید.

تیم ازبک گاه و بیگاه از سمت راست حملاتی را تدارک می‌دید، اما استقلال هرگز آنطور که باید و شاید مورد حمله قرار نگرفت.

اما تیم ایرانی در نیمه‌ی دوم کنترل بازی را در دست گرفت، به ویژه در 15 دقیقه‌ی پایانی بازی که مصمم‌تر بودند. در دقیقه‌ی 87 کاوه رضایی از زاویه‌ای تنگ گل تساوی بازی را به ثمر رساند.

استقلال می‌توانست در دقایق پایانی هر سه امتیاز بازی  را به دست بیاورد، وقتی شوت زیبای کاوه رضایی از سمت چپ به تیر دروازه خورد.

استقلال با این تساوی در نقطه‌ی امنی قرار گرفت. آنها در عین حال لوکوموتیو را در وضعیتی معلق در بازیهای آینده قرار دادند.

استقلال لوکوموتیو ازبکستان بیکمائف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر