کد خبر: 480798 A

تورنمنت تکواندو آزاد قزاقستان؛

تورنمنت آزاد قزاقستان با برگزاری رقابت‌های نوجوانان و بزرگسالان آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، تورنمنت آزاد قزاقستان با حضور 472 تکواندوکار در دو رده‌سنی نوجوانان و بزرگسالان و در دو گروه آقایان و بانوان از ساعت 9:30 فردا (شنبه) در مجموعه ورزشی "آتی‌راو" قزاقستان برگزار خواهد شد و به مدت سه روز ادامه دارد که در این رویداد از کشورمان تنها در گروه مردان نماینده حضور دارد.

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان با تصمیم کادر فنی و برای حضوری قدرتمند در چهارمین دوره مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با ترکیب مهدی اسحاقی و جعفر خلیل‌زاده در وزن 54- کیلوگرم، محمد گودرزی و صادق دهقانی در وزن 58- کیلوگرم، آریان محمدی و مهدی یوسفی در وزن 63- کیلوگرم، سیدحسین احسانی و محمد صفایی در وزن 68- کیلوگرم، احمد خسرو فر و مهدی جلالی در وزن 74- کیلوگرم، مهدی قیاسی و علیرضا درویش‌پور در وزن 80- کیلوگرم، احمد محمدی و فرشاد قیاسی در وزن 87- کیلوگرم، حسین قربان‌زاده و آرش تفرشی دباغ در وزن 87+ کیلوگرم در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند.

فردا (شنبه) و در نخستین روز این رقابت‌ها تکواندوکاران اوزان 54-، 58- و 87- کیلوگرم آقایان به مصاف حریفان خود می‌روند که مهدی اسحاقی و جعفر خلیل زاده (در وزن 54- کیلوگرم)، محمد گودرزی و صادق دهقانی (در وزن 58- کیلوگرم)، احمد محمدی و فرشاد قیاسی (در وزن 87- کیلوگرم) به عنوان نمایندگان کشورمان هستند.

مهدی اسحاقی در وزن 54- کیلوگرم دارنده مدال طلا المپیک نوجوانان و طلا قهرمانی جهان نوجوانان پس از یک‌دور استراحت به مصاف برنده دو دیدار نمایندگان قزاقستان می‌رود. همچنین جعفر خلیل زاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن باید با «اسکندر اسمونو» از قزاقستان مبارزه کند و پس از آن برنده دو دیدار قزاقستان و قرقیزستان را پیش رو خواهد داشت.

در وزن 58- کیلوگرم محمدصادق دهقانی در گام نخست باید «عظمت اُسینو» از قزاقستان را شکست دهد و سپس رو در روی برنده دو دیدار نمایندگان قزاقستان قرار بگیرد. در همین وزن محمد گودرزی در نخستین مبارزه خود باید با تکواندوکار قزاقستان که مدال برنز قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد، مبارزه کند.

در وزن 87- کیلوگرم فرشاد قیاس‌شندی نایب قهرمان نوجوانان آسیا ابتدا رو در روی هوگوپوش تاجیک که مدال برنز قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی با نماینده قزاقستان (نایب قهرمان آسیا 2016) مبارزه خواهد کرد. احمد محمدی نیز در مبارزه اول باید رقیب ازبکستانی خود را از پیش رو بردارد و پس از آن به مصاف پیروز دو دیدار نمایندگان قزاقستان برود.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و مهدی احمدی به عنوان مربی می‌باشد.

گفتنی است، تورنمت آزاد قزاقستان (G1) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

تکواندو تیم ملی تکواندو فدراسیون تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر