کد خبر: 490106 A

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از عملکرد مربیان هموطن خود در فوتبال دنیا پرداخت.

به‌ گزارش ‌ایلنا ‌و ‌به نقل از فرانس فوتبال، لئوناردو ژاردیم، سرمربی پرتغالی موناکو که عملکرد خوبی در لوشامپیونه داشته است در مراسمی شب گذشته (دوشنبه) به عنوان بهترین مربی سال فوتبال فرانسه انتخاب شد.

این موضوع باعث شد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان در گفت‌وگو با فرانس فوتبال  به تمجید از این مربی بپردازد.

وی در این باره اظهار داشت: من به شخصه آشنایی با ژاردیم ندارم،  ولی کار این مربی را با دقت دنبال می‌کنم. او در براگا عملکرد خوبی داشت و در ادامه‌ در اسپورتینگ نیز فوق‌العاده‌ بود. آن چه که من درباره کار مربیگری او بیشتر می دانم این است که با جدیت و فروتنی توانایی مدیریت یک گروه را دارد. تیم‌های او همیشه فوتبال با نظم و خوبی را ارائه می‌کنند.

سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه‌ صحبت‌های خود گفت‌: ژاردیم از آن دست مربیانی است که شخصیت و بار فنی بالایی دارد و نیاز به اثبات آن ندارد. من فکر می‌کنم که او مربی است که بتواند در لیگ برتر یا تیم‌های‌ ‌ملی بدرخشد. من فکر می‌کنم او بتواند در لیگ برتر  کارایی بیشتری داشته باشد، چون در آن جا بازیکنان بزرگ و زیادی وجود دارد.

کی‌روش در پایان عنوان کرد: من فکر می‌کنم که مربیان پرتغالی تلاش زیادی در کشور خودشان می‌کنند و یک زیربنا و پایه خوبی را برای خود ایجاد می‌کنند. آنها تکنیک را در کنار کیفیت‌های انسانی قرار می‌دهند تا یک گروه از بازیکنان را به خوبی مدیریت کنند. به همین خاطر مربیان پرتغالی ظرفیت بالایی در این امر دارند.

کارلوس کی‌روش لئوناردو ژاردیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر