کد خبر: 493168 A

الهلال نفس شاگردان پورموسوی را گرفت؛

استقلال خوزستان شب گذشته بدون آمادگی و تمرین مقابل حریف صعودی شکست خورد تا شاید مدیران این تیم کمی به خود بیایند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته برای شاگردان سید سیروس پورموسوی شب عجیب و تلخی بود. استقلال خوزستان در حالی به مصاف  الهلال عربستان در زمین بی‌طرف مسقط رفته بود که حاشیه‌های باشگاهی آمادگی بدنی را از بازیکنان سلب کرده بود.

آبی‌های اهواز بعد از یک هفته اعتصاب مقابل یکی از قدرتمندترین تیم‌های عربی منطقه قرار گرفتند که تنها برای رسیدن به این مرحله مبلغی بالغ بر 4.5 میلیارد تومان پاداش گرفته است. این درحالی است که استقلال خوزستان حتی بابت قهرمانی در فصل قبل هم پولی دریافت نکرده و دلیل اعتصاب و به حاشیه کشیده شدن این تیم خوزستانی نیز همین است.

716251

با این که شاگردان پورموسوی نه تنها امیدی به پیروزی نداشتند بلکه انتظار گل های بی شمار را از رییس سعودی داشتند اما تا دقیقه 52 این دیدار با نتیجه 1 بر 0 از حریف پیش بودند و یک نیمه را پیروز از زمین خارج شدند. 

استقلال خوزستان تا دقیقه 52 با تک گل حسن بیت سعید از حریف سعودی پیش بود اما الزوری از غفلت مدافعان استفاده کرد و گل مساوی را به ثمر رساند. برای بازیکنان استقلال که با آن شرایط سخت خود را پیروز این میدان دیده بودند این تساوی ناگهانی یک شک بزرگ بود و باعث شد تا نزدیک به 10 دقیقه از بازی نتوانند تمرکز لازم را بر شرایط حاکم داشته باشند و همین امر گل دوم را میسر کرد. الهلال از روی نقطه کرنر با ضریه میلسی اروگوئه‌ای و با ضربه سر کارلوس ادواردو برزیلی به گل دوم رسید اما امید از کاروان آبی‌پوش اهوازی قطع نشد.

57482714

پور موسوی دست به تعویض زد و زبیدی و آلویس نانگ مهاجم نوک حمله را به جای علی اصغر عاشوری و پیمان شیرزادی هافبک و مدافع خود به میدان فرستاد تا با مثلث بیت سعید، نانگ، زبیدی گل های خورده را جبران کند.

البته آلویس نانگ در بدو ورود یک گل به ثمر رساند که با تشخیص کمک داور بحرینی آفساید اعلام شد. در طول بازی نیز همین کمک داور بحرینی چندین موقعیت تک به بک را از بیت سعید گرفت و به اشتباه آفساید اعلام کرد. 

86131611_97991363cdfba

با وجود تلاش های مکرر مثلث خط حمله استقلال خوزستان اما این الهلال بود که بازی خارج از خانه را با پیروزی پشت سر گذاشت اما هنوز امید صعود در شاگردان پورموسوی رنگ نباخته است. این تیم باید در بازی برگشت در قطر با نتیجه پرگل از سد الهلال عبور کند تا بتواند راهی مرحله یک چهارم نهایی شود و این اتفاق با تمرین مستمر در روزهای باقی مانده تا بازی بعد می تواند رقم بخورد.

استقلال-خوزستان-الهلال

پورموسوی و شاگردانش تا بازی بعد در عمان می مانند و به تمرین خواهند پرداخت تا ندارهای باغیرت خود را برای شرایط آب و هوایی قطر و رویارویی با الهلال آماده کنند. 

دیدار دور برگشت سه شنبه 9 خرداد در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به میزبانی رییس سعودی برگزار می‌شود که استقلال خوزستان برای صعود به 2 گل اختلاف با الهلال عربستان نیاز دارد. 

 

لیگ قهرمانان آسیا استقلال خوزستان الهلال عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر