کد خبر: 495473 A

وقتی الفبای فوتبال را هم بلد نیستند

استقلال در حالی روز گذشته با شکست مقابل العین از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد که در اتفاقی عجیب و غیرکارشناسانه برخی به ارتباط این مساله و حضور استقلالی‌ها در کمپین حمایت از دکتر روحانی در انتخابات پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آبی‌پوشان تهرانی در فصلی که توانسته بودند با ثبات مدیریت و کادرفنی به نتایج قابل قبولی دست یابند و از مرحله گروهی نیز صعود کردند، در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین با 6 گل شکست خوردند. نکته جالب اینجا بود که برخی فرصت را غنیمت شمرده و در اقدامی عجیب و دور از منافع ملی از شکست آبی‌ها در آسیا بهره‌برداری سیاسی کردند. در این یادداشت که به قلم علی کربلایی منتشر شده به این موضوع عجیب خواهیم پرداخت.

Capture

« شکست استقلال را سیاسی می‌کنید؟ شکست با این اختلاف دقیقا فاصله امکانات فوتبال ما با امارات بود. فوتبالی که اگر تا امروز هم به جایی رسیده حاصل کشت دیم در بیابان است. شکست استقلال را سیاسی می‌کنید؟ بیچارگان شکست خورده، این فوتبال حاصل سال‌ها خستگی از ایدئولوژیست. فوتبالی که هرگز نتوانسته نهادی مستقل شود و امروز ویترین ناکامی مدیریتی شماست. مدیریتی که نه چهار سال که چهل سال {و حتی بیشتر} است سایه سنگین سیاست را روی سر فوتبال انداخته و آن را به‌حال خودش رها نمی‌کند. فوتبالی که دغدغه مدیرانش {که اتفاقا هم‌فکران شما هم هستند} صفحه اینستاگرام همسر فلان بازیکن باشد بهتر از این نمی‌شود. این شکست نه یک جرقه بود و نه یک اتفاق. ما همینیم. از فوتبالی که هرکس پول داشته باشد به آن راه پیدا می‌کند و هر کس لیدرها را همراه خود داشته باشد بهترین مربی آن می‌شود، توقع بهتر از این دارید؟ اشتباه می‌کنید.

photo_۲۰۱۷-۰۵-۳۰_۰۰-۵۹-۰۶

شما احمق‌ها الفبای فوتبال را هم بلد نیستید که اگر بلد بودید این همه گل به‌خودی نمی‌زدید. دلقک‌بازی‌هایتان را تمام کنید. در دنیای شما می‌توان شکست را با هوچی‌گری‌های پوپولیستانه پلی برای پیروزی کرد، اما در فوتبال اینگونه نیست. با مسائل فنی این شب تلخ فوتبال کاری نداریم، فوتبال ما از بیخ مشکل دارد. قهرمان آسیا هم بشویم که نمی‌شویم چیزی از مشکلاتمان کم نمی‌شود. باور کنید اگر این فوتبال به‌حال خودش رها می‌شد وضعی بهتر از این داشت. کاش با فوتبال هم مانند کارگران معدن برخورد می‌کردید و اصلا نگاهش نمی‌کردید. حالا که‌قدر این‌همه استعداد را نمی‌دانید حداقل رهایش کنید. ما را که به‌خیر شما امید نیست، شر مرسانید لطفا. به‌همان دنیای کثیف سیاست برگردید و همانجا لجن‌پراکنی کنید.

13549356_481078185424223_903621461_n

نگاه شما را خوب می‌شناسم. سال‌ها کنار امثال شما کار کرده‌ام؛ «بنویس هرچی فکر می‌کنی رو، کی می‌فهمه...» نگاهی که با شکست سنگین‌تر از شکست استقلال مقابل العین هم عوض نشده و نمی‌خواهید از کلیک اخبار و تیراژ رسانه‌هایتان به‌واقعیت پی ببرید. رسانه‌هایی که حتی یک روز بدون کمک از نهادهای فراقانونی دوام نمی‌آورند».

 

استقلال لیگ قهرمانان آسیا العین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر