کد خبر: 495500 A

با جدلی که بین برانکو و کی‌روش در زمستان سال گذشته در گرفت. رابطه بین پرسپولیس و تیم ملی کاملا به هم ریخته و همین حالا و بعد از حدود شش ماه هنوز ترکش‌های این ماجرا دست و دل بازیکنان پرسپولیس را می‌لرزاند.

به گزارش ایلنا، حالا گفته می‌شود برای بازی با مونته‌نگرو تنها یک پرسپولیسی به تیم ملی دعوت شده و او کسی نیست جز علیرضا بیرانوند. البته این اتفاق در پی صادر نشدن روادید حامد لک و کمبود دروازه‌بان در اردو رخ داده و با توجه به فاصله کم بازی پرسپولیس مقابل لخویا تا دیدار تیم ملی با مونته‌نگرو طبیعی بود که بازیکنی از سرخ‌ها برای این دیدار دوستانه ملی دعوت نخواهد شد اما سوال بزرگ این است که کی‌روش برای بازی با ازبکستان چند پرسپولیسی را فرا می‌خواند؟

پانزده مهرماه سال گذشته تیم ملی در تاشکند به مصاف ازبکستان رفت و برنده شد. در آن مسابقه 5 بازیکن پرسپولیس یعنی بیرانوند، سیدجلال حسینی، رضاییان، امیری و طارمی در ترکیب اصلی حضور داشتند اما امروز سوال این است که آیا این تعداد پرسپولیسی در فهرست اولیه کی‌روش حضور خواهند داشت یا خیر؟

در آن مقطع وقتی سرمربی تیم ملی برای دو بازی حساس مقابل کره جنوبی و ازبکستان فهرست داد 6 پرسپولیسی در فهرست بودند و تنها این محمد انصاری بود که در ترکیب به میدان نرفت اما حالا و بعد از 9 ماه وضعیت کاملا دگرگون شده است.

با بررسی بازی‌های ملی از آن روز به بعد مشخص می‌شود حضور پرسپولیسی‌ها در تیم ملی افتی محسوس داشته است و می‌توان این اتفاق را به مشکلات برانکو با کی‌روش ارتباط داد.

کی‌روش در بازی مهرماه سال گذشته تیم ملی مقابل کره جنوبی از بیرانوند، سیدجلال، رضاییان و امیری در ترکیب اصلی بهره برد اما باز هم حضور پرسپولیسی‌ها در تیم ایران پررنگ بود.

اواسط آذرماه 95 وقتی فهرست تیم ملی برای بازی رفت با سوریه اعلام شد حتی نام حسین ماهینی هم در بین دعوت‌شدگان دیده می‌شد و تعداد پرسپولیسی‌ها به عدد 6 رسید. در این مقطع کامیابی نیا جای انصاری دعوت شد و در نهایت روز 25 آذرماه سیدجلال، طارمی و رضاییان در ترکیب اصلی تیم ملی مقابل سوریه بازی کردند.

این نزول البته کاملا اتفاقی و بنا بر سلایق فنی و شخصی برانکو و رقبای سرسخت پرسپولیسی‌ها در پست‌های‌شان اتفاق افتاد اما اردوی دوبی در نیم فصل همه چیز را تغییر داد.

روز 11 دی کی‌روش نام 19 بازیکن را اعلام کرد که نام 7 پرسپولیسی در فهرست او دیده می‌شد. بیرانوند، رضاییان، سیدجلال، کامیابی‌نیا، امیری، طارمی و سروش رفیعی در فهرست بودند اما سه روز بعد و در پی بالا گرفتن کشمکش‌ها کی‌روش این 7 نفر را به تهران برگرداند.

در آخرین روزهای سال 95 و زمانی که شایعه دعوت نشدن پرسپولیسی‌ها به تیم ملی به گوش می‌رسید کی‌روش فهرست 23 نفره‌ای برای دو بازی نوروزی مقابل قطر و چین ارائه داد که با توجه به اخراج رضاییان 4 پرسپولیسی در فهرست بودند. این بار فقط بیرانوند، حسینی، امیری و بیرانوند به تیم ملی دعوت شدند اما در این دو مسابقه مهم فقط دو نفر در ترکیب اصلی قرار گرفتند؛ طارمی و بیرانوند.

حالا در شرایطی از حضور احتمالی بیرانوند در اتریش خبر می‌رسد که شایعه دعوت نشدن پرسپولیسی‌ها به تیم ملی برای بازی با ازبکستان دوباره قوت گرفته است. هر چند دعوت نکردن مهدی طارمی به‌ عنوان آقای گل لیگ برتر و بهترین گلزن فعلی لیگ قهرمانان بعید به نظر می‌رسد و اگر بیرانوند و طارمی دعوت شوند به احتمال زیاد مقابل ازبکستان ثابت خواهند بود اما دعوت نشدن از بازیکنانی مثل سیدجلال حسینی یا وحید امیری چنانچه واقعا اتفاق بیفتد برای پرسپولیسی‌ها درحد یک فاجعه تلقی می‌شود.

این مساله در حالی نگران‌کننده به نظر می‌رسد که بازیکنانی مثل محسن مسلمان، محمد انصاری، حسین ماهینی و سروش رفیعی که برخی شان بارها توسط کی‌روش به تیم ملی دعوت شده‌اند نیز فصل درخشانی را پشت سر گذاشته‌اند و دعوت نکردن‌شان جفای آشکار به این بازیکنان و پرسپولیس به حساب می‌آید.

پرسپولیس کارلوس کی روش برانکو ایوانکوویچ سروش رفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر