کد خبر: 495516 A

مجمع انتخاباتی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بر خلاف آنچه که پیش از این اعلام شده بود روز گذشته برگزار شد.

به گزارش ایلنا، براساس اعلام فدراسیون جهانی و همچنین روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری قرار بود انتخابات فدراسیون جهانی روز سه شنبه برگزار شود اما این انتخابات ظهر روز دوشنبه در بانکوک تایلند برگزار شد و با انتخاب تاماش آیان و همه دوستانش، این انتخابات به بدترین شکل ممکن برای ایران به پایان رسید. علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران در جبهه مقابل آیان قرار داشت اما با شروع انتخابات او از تمامی سمت‌هایی که ثبت نام کرده بود، کناره‌گیری کرد تا به این ترتیب دست ایران در این انتخابات خالی بماند.

کنگره فدراسیون جهانی وزنه‌برداری روز گذشته برای انتخاب رییس، نایب رییس و دبیر کل در حالی برگزار شد که با برتری مطلق تاماش آیان 78 ساله که از سال 2000 به‌عنوان رییس فدراسیون جهانی فعالیت می‌کند، همراه شد.

 در حالی‌که شنیده می‌شد تاماش آیان از انگیزه‌ها و دلایل کافی برای حضور در این انتخابات برخوردار نیست اما او توانست 86 رای را به خود اختصاص بدهد و بالاتر از آنتونی ارسو ایتالیایی که 61 رای آورد، برای چهار سال دیگر رییس فدراسیون جهانی باشد.  برای ریاست فدراسیون جهانی یوسف المنا، علی مرادی، نیکو ولاد، ما ونگ گوانگ، مونیکو پونتولا هم کاندیدا شده بودند که بر اساس اخبار منتشر شده یوسف المنا به نفع آیان کناره‌گیری کرد و علی مرادی هم در حمایت از ارسو کناره‌گیری کرد.

تاماش آیان که کاملا مشخص بود با وجود همه اخباری که درباره بیماری او و کهولت سنش به گوش می‌رسید، حاضر نیست به راحتی از تخت ریاست کنار برود، این بار قدرتمندانه‌تر از قبل هم ظاهر شد و دبیر کلی را برای هم پیمانان خود به ارمغان آورد.

 در انتخابات دبیر کلی که علی مرادی از آن کنار رفته بود، به وضوح مشخص شد که آیان با روسای فدراسیون‌های کشورهای حوزه خلیج فارس هم پیمان شده است.

در انتخابات این بخش این بار آتیلا آدمفی داماد تاماش آیان از انتخابات به نفع محمد جلودعراقی کناره‌گیری کرد و در نتیجه این بار جلود با 88 رای به‌عنوان دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه‌برداری انتخاب شد. رقیب جلود در انتخابات دبیر کلی ما ونگ گوانگ از چین با 59 رای نتوانست به دبیر کلی برسد.

بعد از دبیر کلی نوبت به انتخابات نایب رییسی وزنه‌برداری رسید و این بار هم علی مرادی از این سمت کناره‌گیری کرد. این بار رقابت برای نایب رییسی را اینتارات از تایلند برنده شد تا به این ترتیب انتخابات ریاست و هیات رییسه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در حالی به پایان برسد که تیم دیپلماسی ایران نتوانست راه به جایی ببرد.

 با توجه به جبهه‌گیری‌های شدید علی مرادی در این ماه‌های اخیر در مقابل تاماش آیان و با توجه به برتری قاطعانه آیان در انتخابات حالا باید پرسید که چه چیزی در انتظار وزنه‌برداری ایران است؟ آیا از این پس باید منتظر تشدید مشکلات بین فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و فدراسیون ایران باشیم؟ اگر نایب رییس تایلندی را کنار بگذاریم که اندکی رابطه خوبی با علی مرادی دارد، رییس و دبیر کل حتما در مقابل ایران قرار خواهند گرفت.  با این وضعیت که کرسی‌های بین‌المللی از دست رفته است آیا آوار مشکلات در انتظار ایران است؟

علی مرادی فدراسیون جهانی وزنه برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر