کد خبر: 495823 A

می‌توان مصدومیت گرت بیل و ورود ایسکو را به منزله‌ی استعاره‌ای از پوست‌اندازی رئال مادرید درک کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رئال مادرید باید سیزدهم خردادماه در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یوونتوس برود. آنها امید زیادی دارند که به نخستین تیمی تبدیل شوند که در دو فصل متوالی فاتح این جام شده است.

نکتات حائز اهمیت در رئال مادرید عصر زیدان عبارتند از:

1. برنامه‌های متنوع و پیچیده‌ی تاکتیکی

2. جوانگرایی و به کار گرفتن آنها در پست‌ها و موقعیت‌های تازه

یکی از نتایج رویکرد دوم این است که اکنون هواداران لوس بلانکوس در نظرسنجی مارکا شرکت کرده و خواستار ماندن ایسکو و اخراج گرت بیل از سانتیاگو برنابئو هستند.

564021_heroa

رویکرد اول هم در هم تنیده با رویکرد نخست است. همه چیز از مصدومیت بیل شروع شد، وقتی که بحران اردوی رئال مادرید را در بر گرفت. با این حال، زیدان دست به آزمایش زد. ابتدا ایسکو را در سیستم 3-3-4  جای گرت بیل گذاشت و از او به عنوان یک وینگر استفاده کرد. سپس این نقش را به آسنسیو داد و در نهایت روش بازی خود را از 3-3-4 به 2-4-4 الماسی تغییر داد. آنها با همین روش بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید را از پیش رو برداشتند.

تا چند ماه پیش خروج گرت بیل از سانتیاگو برنابئو به یک شوخی‌ بی ادبانه و بی‌نمک شباهت داشت، ولی اکنون تحت برنامه‌های انقلابی زیدان به خواسته‌ی هواداران تبدیل شده‌ است.

54_0

خروج بیل و ورود ایسکو آغازگر عصری تازه در رئال مادرید است و ایسکو نماد این تغییر و جوانگرایی است. با ضعف و افول بارسلونا دوران سیطره‌ی رئال بر لالیگا آغاز شده است. شاید 4،5 سال طول بکشد که بارسلونا به زیدان برسد.

گرت بیل زین‌الدین زیدان ایسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر