کد خبر: 496238 A

آغاز لیگ جهانی والیبال 2017

تیم ملی والیبال پس از چندین هفته تمرین در تهران و گذراندن اردو در اروپا، بامداد سه‌شنبه برای شرکت در هفته اول لیگ جهانی راهی ایتالیا شد.

به گزارش ایلنا، شاگردان کولاکوویچ پس از رسیدن به ایتالیا و برگزاری چند جلسه تمرینی، امشب باید در نخستین دیدار خود در این مرحله به مصاف استرالیای میزبان بروند. دیداری که راس ساعت 22:30 برگزار خواهد شد تا آغازگر 9 دیدار ایران در مرحله نخست لیگ جهانی والیبال که در سه هفته برگزار می‌شود و والیبالیست‌های ایران باید با یازده تیم دیگر برای صعود به جمع شش تیم پایانی بجنگند. شش تیمی که البته پنج تای آنها از بین این دوازده تیم سطح یک انتخاب می‌شود و به همراه تیم میزبان مرحله پایانی را برگزار خواهند کرد.

والیبالیست‌های ایران که با تغییرات زیادی نسبت به آخرین مسابقات ایران یعنی المپیک راهی لیگ جهانی شده اند، باید در سه هفته لیگ جهانی 9 بازی انجام دهند؛ هر هفته سه بازی! به این ترتیب که در هر هفته سه کشور میزبان هستند و به همراه سه تیم دیگر دیدارهای گروه خود را انجام می‌دهند.

در هفته اول هم تیم‌های ایران، لهستان، ایتالیا و برزیل در یک گروه قرار گرفته‌اند که باید دیدارهای خود را در ایتالیا انجام دهند. تیم ایران پس از دیدار اولش که امشب برابر میزبان انجام می‌دهد، شنبه و یکشنبه راس ساعت 19:30 به مصاف برزیل و لهستان خواهد رفت تا دیدارهای هفته اول خود را به پایان ببرد.

والیبالیست‌های ایران روز دوشنبه پانزده خرداد به ایران بر می‌گردند تا سه بازی بعدی خود را در تهران و سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار کنند.

تیم ایران بلافاصله و چهار روز پس از بازگشت، 19 خرداد باید در اولین دیدار خانگی‌اش در تهران به مصاف بلژیک برود. بلژیکی که شاید ساده‌ترین حریف ایران در این رقابت‌ها باشد. صربستان و آرژانتین هم بیستم و بیست و یکم خرداد همگی ساعت 21:10 مقابل ایران به میدان می‌روند.

میزبان هفته سوم و پایانی دیدارهای ایران هم لهستان است. دیدارهای ایران در این کشور از بیست و پنجم خرداد با بازی برابر آمریکا آغاز می‌شود. دیدار دوم پس از یک روز استراحت ساعت 22:40 بیست و هفتم خرداد برابر لهستان میزبان خواهد بود و در نهایت بیست و هشتم خرداد و ساعت 19:55 آخرین دیدار ایران در این رقابت‌ها برابر روسیه برگزار می‌شود.

پنج جای خالی نسبت به المپیک

در میان چهارده نفر نهایی اعزامی تیم ملی به هفته اول لیگ جهانی، نام پنج بازیکن المپیکی ایران دیده نمی‌شود. مهدی مهدوی که همان ابتدا خداحافظی کرد، زرینی و شریفات که اصلا دعوت نشدند و شهرام محمودی هم دعوت شد اما به اردو نیامد. در روز آخر تمرین تهران هم که محمد موسوی به دلیل مصدومیت در تهران ماند و تیم را همراهی نکرد تا مجموع غایبان المپیکی ایران به پنج برسد.

از آن تیم دوازده نفره هفت بازیکن باقی مانده‌اند. سعید معروف، عادل غلامی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مرندی، امیر غفور و میلاد عبادی پور همچنان در تیم ملی هستند و هفت بازیکن دیگر آنها را همراهی می‌کنند. سال افزون، وادی، مسعود غلامی، مصطفی حیدری، معنوی نژاد، فائزی و نظری افشار هفت عضو جدید تیم ملی در لیگ جهانی هستند که تنها فائزی و معنوی نژاد سابقه بازی در این رویداد را دارند و پنج نفر دیگر برای اولین بار چنین رقابت‌هایی را تجربه می‌کنند.

تلاش برای تکرار نتیجه 2014

این رقابت‌ها پنجمین حضور ایران در لیگ جهانی خواهد بود. نخستین حضور والیبالیست‌های ایران در این رقابت‌ها به سال 2013 بر می‌گردد. رقابت‌هایی که تازه آغاز راه کسب تجربه والیبال ایران در این رقابت‌ها بود و در میان 10 تیم نهم شدیم!

با این حال دومین دوره درخشان‌ترین حضور ایران در این رقابت‌ها بود. بازی‌های درخشان شاگران کواچ در آن دوره تیم ایران را به مرحله نهایی رساند. جایی که ایران بالاتر از روسیه و استرالیا در جایگاه چهارم ایستاد.

دو دوره بعدی حضور ایران در سال‌های 2015 و 2016 هم جایگاهی بهتر از هفتمی را برای ایران به ارمغان نیاورد. حالا باید دید که با توجه به قرعه دشوار ایران در این دوره آیا نتیجه‌ای نزدیک به سال 2014 ثبت می‌شود یا چیزی شبیه به دو دوره گذشته که به انتهای جدول نزدیک‌تر بودیم تا ابتدای آن.

تیم ملی والیبال ایران لیگ جهانی والیبال 2017
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر