کد خبر: 496341 A

به بهانه صعود سرخوشان به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛

قهرمان ایران در لیگ شانزدهم شاید برای صعود از گروه موسوم به مرگ هم شانسی روزی کاغذ نداشت و تماشاگرانش در ابتدا فقط انتظار بازی‌های زیبا را داشتند اما این تیم رفته رفته به خود باوری رسید و انتظارات هم رفته رفته بیشتر شد.

به گزارش ایلنا، حالا پرسپولیس تیمی است که همه دوست دارند حداقل به جمع 4تیم برتر قاره برسد. مردان برانکو حالا می‌دانند که خواستن کلید پیروزی است اما برای خواسته‌ها باید دوید و جنگید. قرمزهای تهران اگرچه هنوز به تیم محکمی در آسیا نرسیده‌اند اما این را می‌دانند که فوتبال ورزش جنگیدن است پس با تلاش می‌توان آرزوها را واقعی کرد.

استقلال یک صعود را در مشتش داشت و آن را به حریف تقدیم کرد اما پرسپولیس که دربازی رفت نتوانسته بود به خواسته خودش برسد در بازی برگشت فوتبال خودش را به حریف دیکته کرد تا اسیر فوتبال حریف نشود.

1

برانکو برای بسته نگاه داشتن دروازه‌اش پست‌های مختلف تیم را با بازیکنان دفاعی پر نکرد بلکه در مقابل، انگیزه‌های مهره‌های هجومی را هم بالا برد تا تیمش به باز کردن دروازه حریف فکر کند نه به گل نخوردن! این فلسفه کاری برانکوست و خود او هم بارها اعلام کرده که حمله کردن را دوست دارد. این طرز فکر نشات گرفته از روحیه تسلیم ناپذیر برانکو دارد و به همین خاطر است که تیم او حتی اگر نسبت به تیم حریف توانایی کمتری داشته باشد آنقدر تلاش می‌کند تا حداقل حریفش را به دردسر بیندازد.

3

پرسپولیس حمله می‌کند، گل می‌زند و باز هم حمله می‌کند. بازیکنان تیم همان کاری را انجام می‌دهند که تماشاگرانشان دوست دارند. مدلی از فوتبال انگلیسی در بازی تیم برانکو دیده می‌شود. قرمزها فقط به دروازه حریف فکر می‌کنند و برایشان مهم نیست که مقابلشان چه تیمی و چه بازیکنانی قرار دارند. به همین دلیل این تیم را هیچ‌گاه حتی مقابل بارسلونا دست و پا بسته نخواهید دید! به همین دلیل اکنون هوادارانش منتظرند تا قرعه به نام العین بخورد و بازهم شگفتی دیگری از تیمشان با طعم انتقام ببینند.

4

تیم برانکو شاید در آسیا کم تجربه باشد اما راه اسیر کردن حریف را بلد است. تیم برانکو نمی‌ترسد. نام‌ها باعث نمی‌شوند این تیم در زمین خودش مخفی شود و دل به احتمالات بازی خوش کند. برانکو به بازیکنانش یاد داده احتمالات بازی را خودشان تعریف کنند. به آن‌ها یاد داده معادلات را به روش خودشان حل کنند. پیروزی را حق مردانش می‌داند و به آن‌ها یاد داده که برای گرفتن حقشان به حریف حمله کنند. این مساله اصل رقابت است که برانکو در تیمش به خوبی جا انداخته است.

FVHK;_

پرسپولیس نمی‌ترسد و شجاعانه بازی می‌کند. برد را دوست دارد و به چیزی به جز برد راضی نمی‌شود. تساوی را دوست ندارد و تشنه تمام کردن کار در 90دقیقه است. به خاطر همین است که قرمزهای تهران اکنون در جمع 8تیم برتر آسیاست. به خاطر همین باید از پرسپولیس انتظار داشت تا حریف بعدی را هم شکست دهد و به جمع 4تیم برسد. با این روحیه و این آمادگی ذهنی حتی فینال آسیا هم دور از دسترس نیست. باید آن را از برانکو خواست. باید از قرمزها انتظار داشت که ناکامی فوتبال ایران در آسیا را تمام کنند. انتظارات را از برانکو و مردانش بالا ببرید. آن‌ها توانایی خلق شگفتی‌ها را دارند...

6

لیگ قهرمانان آسیا برانکو ایوانکوویچ پرسپولیس تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر