کد خبر: 498266 A

آمریکا پیش از جدال هفته آینده با مکزیک به بردی بسیار مهم دست یافت.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه امروز در منطقه کونکاکاف پیگیری شد و آمریکا با درخشش کریستین پولیشیچ به بردی ارزشمند دست یافت.

دور پنجم بازی های کونکاکاف امروز صبح به وقت ایران با دیدار دو تیم آمریکا و ترینیداد و توباگو در کلورادو آغاز شد. آمریکا از همان ابتدای بازی مقتدرانه ترینیداد را تحت فشار گذاشت، به طوری که دروازه بان این تیم در 45 دقیقه اول، پنج سیو مهم داشت. تیم میهمان هم بر خلاف جریان بازی، در دقیقه 33 با شوت کنوین جونز تا آستانه گلزنی پیش رفت اما تیر دروازه یار یانکی‌ها بود. در نیمه دوم، پدیده جوان بروسیا دورتموند در ابتدای نیمه میزبان را پیش انداخت و در دقیقه 62، سه امتیاز با ارزش بازی را برای قرمزپوشان قطعی کرد.

در بازی بعدی، پاناما در دیداری حساس میهمان کاستاریکا بود. کاستاریکا برای حفظ اختلاف خود با آمریکا محکوم به پیروزی بود اما دو تیم در دیداری ناامید کننده که میزبان در پی اخراج جیانکارلو گونزالز در دقیقه 54 آن ده نفره شد، به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند. این تساوی اختلاف آمریکا با کاستاریکا را به یک امتیاز کاهش داد و باعث شد پاناما رتبه سومی خود را به آمریکا ببازد.

در آخرین بازی روز نیز مکزیک رده اولی در خانه پذیرای هندوراس بود و موفق شد با گل های اسوالدو آلانیس('35)، هیروینگ لوزانو ('63) و رائول خیمنز ('65) رقیب خود را شکست دهد تا همچنان با اقتدار در صدر جدول کونکاکاف بماند.

 

آمریکا پاناما رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر