کد خبر: 499971 A

ایران در حالی به جام جهانی صعود کرد که هیچ بازیکنی از استقلال در اردوی تیم ملی حضور نداشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی ایران شب گذشته در برابر ازبکستان با دو گل سردار آزمون و مهدی طارمی به پیروزی رسید و برای پنجمین بار به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرد.

نکته‌ی جالبی که در ترکیب تیم ملی ایران به چشم می‌خورد فقدان استقلالی‌ها بود. کی‌روش در اردویی که برای این بازی بر پا شده بود هیچ بازیکنی از استقلال را دعوت نکرد. دو بازیکنی که همواره از استقلال دعوت می‌شدند، یعنی امید ابراهیمی و وریا غفوری، به دلیل مصدومیت از فرم خوب خود دور شده و دعوت نشدند.

155823_780

این در حالی است که آبی‌ها چهار سال پیش در بازی کره‌جنوبی-ایران که تکلیف صعود شاگردان کی‌روش به جام جهانی را روشن می‌کرد 6 بازیکن در ترکیب اصلی داشتند. در آن بازی تیم ملی ایران با ترکیب رحمان احمدی، امیر حسین صادقی، سید جلال حسینی، هاشم بیگ‌زاده، آندارنیک تیموریان، جواد نکونام، مجتبی جباری، خسرو حیدری، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد به میدان رفت که 6 بازیکن این تیم برای استقلال بازی می‌‌کردند و شاید اگر درگیری رحمتی و کی‌روش پیش نمی‌آمد آنها 7 بازیکن در ترکیب تیم ملی می‌داشتند. آن تیم به شوخی به «تیم ملی استقلال» معروف شد و با ارائه‌ی بازی‌های تدافعی و کسب بردهای 1-0 به جام جهانی صعود کرد.

استقلال آن فصل در رقابت نزدیک با تراکتورسازی و سپاهان قهرمان لیگ برتر شد. آبی‌ها در آن فصل تنها 18 گل دریافت کردند، در حالی که تراکتور و سپاهان 32 و 33 گل خورده بودند. قلعه‌نویی، سرمربی وقت استقلال، مدعی شده بود که کی‌روش با الگوبرداری از روش‌های تدافعی استقلال تیم را به جام جهانی برده است.

استقلال تیم ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر