کد خبر: 502173 A

1+6 ورودی، 3 تمدیدی و 10 بازیکن قبلی

تمرینات استقلال از امروز آغاز می‌شود و بازیکنانی که با استقلال قراردارند یا قرارداد بسته‌اند باید خودشان را به کادر فنی معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا  تمرینات استقلال از امروز آغاز می‌شود و  بازیکنانی که با استقلال قراردارند یا قرارداد بسته‌اند باید خودشان را به کادر فنی معرفی کنند. با توجه به شروع  رسمی و استارت استقلالی‌ها برای لیگ هفدهم، وضعیت بازیکنان این تیم را بررسی کرده ایم:


3 خروجی و 6 ورودی
استقلال لیگ شانزدهم را در شرایطی تمام کرد که با بالا رفتن سن رابسون جانواریو، علیرضا سیار و محسن کریمی نام‌شان در جمع بازیکنان بالای 23 سال قرار می‌گیرد و به این ترتیب  لیست 18 نفره بزرگسالان کامل شد. منصوریان در ازای  جذب یک بازیکنان جدید باید قید یکی از بازیکنان قبلی‌اش را می‌زد. علیرضا سیار اولین جدا شده از لیست بزرگسالان بود. او قبل از بازی رفت با العین خداحافظی کرد و جدا شد. میعاد یزدانی هم دومین بازیکن جدا شده بود. او به سپیدرود رشت برگشت تا دومین جای خالی در لیست 18 نفره ایجاد شود. سومین جدا شده اما برخلاف میل و رضایت علیرضا منصوریان تیم را ترک کرد. کاوه رضایی به شارلوای بلژیک رفت تا در فصل منتهی به جام جهانی شانس بیشتری برای رسیدن به پیراهن تیم ملی و پیشرفت داشته باشد. در نقطه مقابل حسن بیت سعید، روزبه چشمی و سجاد شهباززاده جایگزین این نفرات شدند. سه بازیکن زیر 23 سال هم  با استقلال قرارداد بستند که مهدی قائدی، فردین نجفی و حسین حیدری هستند. اشاره به این نکته هم ضروری است که جباروف هم با استقلال قرارداد دارد اما چون هنوز خودش زیر بار این موضوع نرفته وضعیت وی مشخص نیست.

3 خرید جدید و نیاز به 3 جای خالی دیگر
 پادوانی و کریمی  در اولویت
استقلال اما طبق اعلام منصوریان و مدیران باشگاه 2تا 3 خرید دیگر هم دارد.  پژمان منتظری و جباروف نفراتی هستند که  استقلال دنبال جذب آنها است. جدا از این‌ها رامین رضاییان ، احسان حاج‌صفی و جلال الدین ماشاریپوف هم مد نظر استقلالی‌ها قراردارند تا اگر شد آنها را جذب کنند. اما اگر همین سه بازیکنی که قطعا در لیست استقلال حضور دارند را هم ملاک قراردهیم آنوقت منصوریان باید قید سه بازیکن بزرگسال فصل قبل را بزند. بازیکنی که قرار است شجاعیان جایش را بگیرد مشخص است. استقلالی تا امروز با بهنام برزای تماس نگرفته‌اند و مشخص است که قصد ندارند قرارداد تازه‌ای با این  بازیکن ببندند. اما بازیکنانی که با آمدن دونفر دیگر کنار گذاشته خواهند شد نیز تا حدود زیادی مشخص است. لئوناردو پادوانی مدافع برزیلی سن و سال دار و کند فصل قبل و البته یعقوب کریمی اغلب مصدوم و نیمکت نشین نفراتی هستند که با آمدن جباروف و منتظری از لیست  استقلال برای لیگ هفدهم کنار می‌روند و قراردادشان تمدید نخواهد شد.  مگر آنکه اتفاقی پیش‌بینی نشده و خارج از خواست و اراده کادر فنی رخ بدهد. مثل ماجرای جدایی ناگهانی کاوه رضایی که باشگاه قبول کرد غافلگیر شده و برایش بیانیه هم داد! مثلا اگر استقلالی‌ها قید بازگرداندن جباروف که با او قرارداد هم دارند را بزنند یعقوب می‌تواند بماند.غیر از اسامی مطرح شده هنوز قرارداد امید ابراهیمی، رابسون جانواریو  و البته وریا غفوری تمدید نشده است. امید و رابسون که در لیست تمدیدی‌ها قراردارند  اما وریا تنها در صورتی ماندگار است که استقلالی‌ها نتوانند رامین رضاییان یا یک دفاع راست مطمئن تر جذب کنند.

این 10 بازیکن قرارداد دارند
باشگاه تا امروز قرارداد امید نورافکن، جابر انصاری و مجید حسینی را تمدید کرده است. از این جمع فقط جابر در لیست 18 نفره یا همان بزرگسالان جای می‌گیرد و دو نفر دیگر سهمیه زیر 23 سال هستند. از فصل قبل 10 بازیکن با استقلال قرارداد دارند و باید  از امروز در تمرینات شرکت کنند. مهدی رحمتی، حسین حسینی، میلاد زکی پور، عظیم گوگ،هرایر مگویان،خسرو حیدری، فرشید باقری،  محسن کریمی، فرشید اسماعیلی و علی قربانی نفراتی هستند که با استقلال قرارداد دارند.
وضعیت مبهم این 3 نفر
در بین بازیکنانی که قراردادشان تمام شده نام سه بازیکن زیر 23 سال هم دیده می‌شود که باشگاه استقلال هنوز حرکت خاصی برای تمدید قراردادشان انجام نداده است. مجتبی حقدوست قرضی آمده و برای تمدید قرارداد باید از باشگاه نفت تهران  رضایت نامه بگیرد. ارشیا بابازاده گلر سوم و محمد‌مهدی رجبی‌فر هم دو بازیکن دیگر هستند که هنوز مشخص نیست منصوریان آنها را می‌خواهد یا اصلا خودشان همچنان قصد دارند سکونشین استقلال باشند یا به دنبال تیمی هستند که بتوانند در آن‌جا بازی کنند‌؟
 

استارت آبی‌ها با 19 الی 22 بازیکن اصلی
در مجموع اگر امید ابراهیمی و داریوش شجاعیان  تا امروز صبح با استقلال قرارداد نبسته باشند آنوقت استقلال و منصوریان باید کارشان را با 20 بازیکن شروع کنند. 6 ورودی (‌بیت‌سعید، شهباززاده، چشمی، قائدی، نجفی و حیدری) ، 3 تمدیدی (انصاری، نورافکن و حسینی‌) و 10 بازیکنی که از فصل قبل قرارداد دارند (‌رحمتی، حسینی، حیدری، قربانی، اسماعیلی، باقری، مگویان، کریمی ، زکی پور و گوگ) و البته جباروف که باشگاه مدعی شده بازیکن قانونی استقلال است و موظف است از امروز در تمرینات شرکت کند. تعداد بازیکنانی که امروز باید خودشان را به کادر فنی معرفی کنند به عدد 20 می‌رسد. حالا اگر طبق خواسته منصوریان کار بستن قرارداد شجاعیان  و تمدید قرارداد ابراهیمی هم تا قبل از شروع تمرینات انجام شود آنوقت آبی‌ها با 19 الی 22 بازیکن اصلی کارشان را شروع می‌کنند. احتمالا منصوریان از چند بازیکن امید  و پایه‌ هم در تمرینات تست  می‌گیرد. به این دلیل می‌گوییم 19  که احتمال دارد جباروف در تمرین امروز آبی‌ها حضور نداشته باشد.

استقلال علی منصوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر