کد خبر: 503283 A

کریم صفایی از رییس جمهور تقاضای رسیدگی کرد

ماجرای ورزش تیر وکمان هر از آن جمله ماجراهای عجیب و غریب در ورزش ما است فدراسیونی که مدت 4 سال است به گفته منتقدان و براساس مدارک که موجود بارییسی غیر قانونی اداره می شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دو اسفند 90 محمد علی شجاعی سرپرست فدراسیون تیر و کمان شد و این کار به دنبال فشارها برای استعفای کریم صفایی صورت گرفت. مهرماه سال 91 انتخابات برگزاری و شجاعی رییس شد و سال 92 با همین پست به عنوان خزانه دار کمیته المپیک انتخاب شد.

نحوه ورود شجاعی از همان ابتدا با سوالاتی روبرو شد ولی تاکید بر قانون گریزی و استفاده از شیوه هاست مالیزاسیون هر روز به نوعی ادامه حکومت متزلزل شجاعی را تداوم بخشید.

البته انتخابات مهرماه 91 از نظر کمیته ملی المپیک وقت غیر قانونی تلقی شد و نماینده کمیته در انتخابات نبود وهمین امر بحث حساس شدن IOC وقتی IOC از کمیته المپیک ایران گزارش نحوه برگزاری غیر قانونی کریم صفایی را دریافت کرد حکم به تعلیق فدراسیون تیرو کمان ایران داد و حتی یادآور شد که مجمع عمومی فدراسیون ایران باید به ریاست کریم صفایی برگزار و گزارش آن به کمیته بین المللی المپیک ارسال شود.

نهایتا فروردین 92 اصلاح اساسنامه صورت گرفت و براساس رای IOC باید رییس و دبیر (یعنی شجاعی و دبیرش) استعفا می دادند تا تعلیق بر داشته شود که خیلی سربسته گفتند ابتکار صورت گرفته و به هر نحو ممکن تعلیق به صورت موقت رفع شد.

براساس مستنداتی که وجود دارد و حکمی که محاکم قضایی کشورمان صادر کرده اند استعفای کریم صفایی جعل شده و به IOC و فدراسیون  جهانی ارسال شده آنها هم اصل را بر صداقت گذاشته اند و براین اساس فدراسیون ایران را رفع تعلیق کرده اند اما وقتی کریم صفایی از ماجرا مطرح می شود به محاکم قضایی شکایت برده و حتی جاعل امضای صفایی به یکسال حبس محتوم می شود ! معاون وزیر ورزش (نصرالله سجادی) نامه ایی ابتدا به گودرزی و سپس به سلطانی فر می زند و تمام وقایع را توضیع می دهد که حضور رییس فدراسیون با توجه به محکومیت قضایی و اساسنامه داخلی و اساسنامه های فدراسیون جهانی غیر قانونی است و اگر ولی را برکنار نکنید عواقب آن را باید بپذیرید.

در نهایت هفته گذشته نشستی محرمانه در وزارت ورزش با حضور معاون وزیر (داورزنی) مدیرکل حراست مدیرکل ورزش قهرمانی و... برگزار شده و دستور کتبی وزیر رسیدگی به موضوع توسط کمیته فوق است آنها در نهایت حکم به استعفای جناب رییس تیروکمان می دهند ولی امروز 31 خردادماه که وی را به کمیته فوق دعوت می کنند و جریان را به اطلاع می رسانند جناب رییس پرسروصدا و جنجالی با ته شرویی و کمی هم بی احترامی به اعضای حاضر ! جلسه را ترک می کند تا ریاستش با استفاده از ضعف مدیران قانون ستیز در وزارت ورزش کماکان تداوم داشته باشد.

کریم صفایی که یک طرف ماجراست در گفت وگو با ایلنا می گوید: من به گذشته کاری نداریم تخلف از روز اول صورت گرفته و این تخلف در دولت قبلی بود در دولت اقای روحانی که اصل را بر قانونگرایی و شایسته سالاری گذاشته نباید شاهد ادامه  روند بی قانونی یک نفر باشیم.

از نهادهای ناظر بسیار تشکر می کنم که حکم به جعلی بودن و محکومیت فرد متخلف دارند ولی از وزیر ورزش دولت آقای روحانی در عجبم که با این همه تخلف یک فرد بر خورد نمی کند!

صفایی اضافه کرد: آقای رییس جمهور! شما را من و اکثلریت مردم ایران دوست دارند به خاطر اصول اخلاقی و رعایت و احترامی که نسبت به قانون دارید. اما بدانید که عاقبت این قانون گریزی رییس یک فدراسیون و چشم پوشی وزیر ورزش شما یک روزی ممکن است خیلی برای ورزش ایران هزینه بر باشد پس لطفا دستور رسیدگی بفرمایید.

فدراسیون تیرو کمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر