کد خبر: 503310 A

فدراسیون وزنه برداری نسبت به خبر شروع رسمی فعالیت بانوان در این رشته واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در خبرها آمده بود که علی شاهرخی رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان عنوان کرده است؛ لباس بانوان وزنه‌برداری ایران توسط فدراسیون جهانی تایید شده و قرار است فعالیت بانوان ایران در وزنه‌برداری آغاز شود.برهمین اساس رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به این خبر اظهار داشت: این خبر واقعیت ندارد و کسی هم که این مصاحبه را انجام داده دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری نیست!

وی ادامه داد: وقتی ما فعالیتی در بخش بانوان نداریم چگونه برای تایید لباس آنها اقدام کرده‌ایم؟ فعالیت در بخش بانوان در حیطه وظایف ما نیست و باید وزارت ورزش این اجازه را به ما بدهد. ضمن اینکه موازین شرعی هم در تصمیم‌گیری درباره فعالیت بانوان در وزنه‌برداری باید مدنظر قرار بگیرد.

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: وزنه برداری بخش بانوان در پله اول قرار دارد. فعالیت بانوان در حد یادگیری و آموزش، ممانعتی ندارد و این یعنی فعلاً در حد مجوز آموزش می توانیم در بخش بانوان فعالیت داشته باشیم.قطعاً موارد بعدی با مجوز و هماهنگی وزارت ورزش پیگیری خواهد شد.

فدراسیون وزنه برداری وزنه برداری وزنه برداری بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر