کد خبر: 506419 A

به مناسبت بازگشت آقای حاشیه

هافبک باتجربه استقلال علاوه بر توانایی فنی مثال زدنی، روحیات خاصی دارد که بارها منجر به جنجال شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بازگشت مجتبی جباری به استقلال یکی از ویژه‌ترین اخبار نقل و انتقالاتی این تیم در فصل جاری بود که باعث خوشحالی هواداران این تیم شد.

نام این بازیکن یادآور بازی‌های خوب در ترکیب آبی‌پوشان است و هواداران استقلال خاطرات خوبی از حضور او در ترکیب تیم‌شان دارند ولی این یک روی سکه سابقه حضور جباری در این تیم است.

شماره 8 استقلال در سال‌های گذشته در کنار بازی‌های خوبی که در ترکیب تیمش داشت، همیشه یکی از سوژه‌های اصلی جنجال در این تیم بوده است و در مقاطع مختلف برای آبی‌پوشان حاشیه‌هایی ایجاد کرده که تبعات آن سنگین بوده است.

در این مطلب به 8 جنجال جباری در زمان حضورش در استقلال می‌پردازیم.

 

1- بیرون کردن پیشکسوت استقلال از خانه

فصل سوم حضور قلعه‌نویی در استقلال بود و باشگاه در حال بستن تیم برای قهرمانی. جباری یک فصل بود که از ابومسلم به استقلال برگشته بود و تبدیل به یک مهره قابل اتکا در ترکیب این تیم شده بود. قلعه‌نویی تاکید زیادی روی حفظ این بازیکن داشت و از مسئولان باشگاه خواسته بود به هر شکل ممکن او را حفظ کنند. جواد قراب، عضو وقت هیئت مدیره استقلال وقتی با پاسخ منفی این بازیکن برای مراجعه به باشگاه و مذاکره روبرو می‌شود به خانه او می‌رود تا در این محل با او مذاکره کند. صحبت‌های قراب و جباری در منزل این بازیکن هم به نتیجه نرسید و جباری در یک اقدام عجیب از پیشکسوت و عضو هیئت‌مدیره استقلال خواست خانه‌اش را ترک کند و محترمانه او را از این محل بیرون کرد.

جباری در روز آخر نقل و انتقالات قراردادش را با استقلال تمدید کرد.

 

2- جنجال و درگیری با قلعه‌نویی در لیگ هشتم

لیگ هشتم روزهای پایانی خودش را سپری می‌کرد و استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا روزهای حساسی در پیش داشت. بازی استقلال مقابل الاتحاد بود که تابلوی تعویض نشان از خروج شماره 8 و ورود شماره 9 می‌داد. جباری باید از زمین خارج می‌شد و برهانی به جایش به زمین می‌رفت.

هافبک یاغی استقلال هنگام تعویض نه به سمت بازیکن رفت و نه نیمکت ذخیره‌ها و با ناراحتی نمادین وارد رختکن شد. ناراحتی‌ای که به نظر می‌رسید بابت تعویض باشد ولی فردای آن روز تیتر یک روزنامه‌ها نشان از موضوع دیگری داشت.

شماره 8 جنجالی به پا کرد که استقلال تا مدت‌ها به حاشیه رفت. مصاحبه‌های جباری و صحبت از فحاشی قلعه‌نویی به بازیکنان در رختکن و مواردی از این دست که باعث اخراج موقت این بازیکن از سوی سرمربی آبی‌ها شد. استقلال در آن فصل از رقابت‌های آسیایی حذف شد ولی در لیگ برتر یک قهرمانی تراژیک به دست آورد.

جباری و قلعه‌نویی در لیگ دوازدهم مجدداً همکاری داشتند و رابطه‌شان حسنه شد.

 

3- دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند

IMAGE634581199867435362

استقلال فصل دوازدهم با پرویز مظلومی یک تیم کهکشانی بسته بود که در هر پست چند ستاره در فهرست این تیم به چشم می‌خورد. حضور همزمان مجتبی جباری و کرار جاسم همانطور که پیش‌بینی می‌شد خیلی زود به جنجال انجامید. دو بازیکن با یک سبک بازی، در یک پست و البته هر دو بی اعصاب و با پتانسیل حاشیه.

ماجرا از یک ضربه ایستگاهی شروع شد که جباری و کرار همزمان به سمت توپ رفتند. جباری مانع از جلو رفتن کرار شد و هافبک عراقی با یادآوری اینکه سال گذشته در تراکتورسازی از همینجا به تیم شما (استقلال) از روی ضربه کاشته گل زدم، آتش خشم 8 یاغی را شعله‌ور کرد و کار به جایی رسید که او در پایان به مسئولان باشگاه گفت استقلال یا جای من است یا جای کرار.

زمان نشان داد که استقلال جای جباری بود و کرار خداحافظی زودهنگامی از جمع آبی‌پوشان داشت.

 

4- درگیری با ستار همدانی در تونل رختکن

13665

بازی استقلال - تراکتورسازی بود، یک طرف امیر قلعه‌نویی و سوی دیگر استقلال و بازیکنانی که دل خوشی از او نداشتند و در راس آنها مجیدی و جباری.

در بازی رفت استقلال با گل‌های مجیدی و جباری دو بار دروازه شاگردان قلعه‌نویی را باز کرده بود ولی در نهایت آبی‌پوشان در آزادی این بازی حیثیتی را 3-2 باختند تا انگیزه‌شان برای بازی برگشت در تبریز مضاعف شود.

هفته‌های پایانی لیگ بود و قرار گرفتن دو تیم در کورس قهرمانی بر حساسیت‌های آن اضافه می‌کرد. بازی با دو گل جباری از روی نقطه پنالتی 2-0 به سود این تیم به پایان رسید و جباری هر دوبار به سمت نیمکت تراکتورسازی مشت گره کرد تا پیامی برای سرمربی حریف داشته باشد.

بازی در پایان با اعتراض به قضاوت محسن ترکی به جنجال کشیده شد، باران برف و سنگ ازروی سکوها بود که به سمت تیم داوری و بازیکنان استقلال پرتاب می‌شد ولی این مشکلات با خروج از زمین و وارد شدن به تونل منتهی به رختکن تمام نشد.

در همین تونل بود که جباری رفتاری نسبت به امیر قلعه‌نویی نشان داد که با واکنش ستار همدانی، دستیار او روبرو شد و کار داشت به درگیری فیزیکی می‌کشید که اطرافیان قائله را ختم کردند.

 

5- پرت کردن پیتزا از پنجره اتوبوس

تیم پرویز مظلومی در اصفهان بود آبی‌پوشان که برای صرف شام از سوی یکی از هواداران به صرف پیتزا مهمان شدند. جعبه‌های پیتزا در اتوبوس بین بازیکنان تقسیم شد و همه مشغول صرف شام شدند ولی وقتی پیتزای جباری را به او دادند، در اقدامی عجیب آن را از پنجره به بیرون پرت کرد. این حرکت باعث تعجب حاضران در صحنه شد.

بعدها جباری در توضیح کار خود گفت حاضر است از گرسنگی بمیرد ولی در آن حالت که مردم او را از خیابان می‌بینند شام نخورد.

 

6- مصاحبه علیه پرویز مظلومی پیش از دربی

238620_269

ظاهراً جباری در فوتبال ایران هیچ سرمربی‌ به جز فیروز کریمی را قبول نداشت و بعد از امیر قلعه‌نویی، این پرویز مظلومی بود که زیر تیغ انتقادات هافبک شماره 8 قرار گرفت. جباری در مصاحبه‌ای که چند روز مانده به دربی انجام شد اعلام کرد مظلومی در تمرینات کنار زمین راه می‌رود و هیچ بار فنی برای انتقال به بازیکنان ندارد. مصاحبه جباری جنجال زیادی به پا کرد و به نظر می‌رسید با تنبیه انضباطی مظلومی، دربی را از دست بدهد ولی در اقدامی عجیب، سرمربی استقلال بدون هیچ واکنشی به حرف‌های جباری رو را در ترکیب آبی‌پوشان قرار داد.

 

7- درگیری با منصور پورحیدری در تمرینات

در همان فصل و در تیم پرویز مظلومی بود که مشکلات مالی باعث تعطیل کردن تمرینات توسط مجتبی جباری شد. این بازیکن از هم‌تیمی‌هایش خواست که تا زمان مشخص نشدن تکلیف‌شان و پرداخت مطالبات در تمرینات حاضر نشوند.

منصور پورحیدری که مدیرفنی وقت استقلال بود به رفتار جباری اعتراض کرد که با واکنش تند این بازیکن مواجه شد و درگیری به حدی جدی بود که او اعلام کرد استقلال یا جای او است یا جباری، ولی حتی این موضوع هم باعث جدایی او از استقلال نشد.

 

8- پرت کردن قندان به سمت فتح‌الله زاده

لیگ دوازدهم بود و استقلال با امیر قلعه‌نویی مشغول بستن یک تیم قدرتمند برای قهرمانی در لیگ برتر و رقابت‌هایی آسیایی. همکاری مجدد فتح الله زاده و قلعه‌نویی امیدواری زیادی برای هواداران این تیم ایجاد کرده بود تا آبی‌ها مجدداً به اوج برگردند.

فتح‌الله زاده مامور به بستن یک تیم پرستاره شده بود و تمدید قرارداد جباری از اولین ماموریت‌های او بود. جباری در دفتر باشگاه با فتح الله زاده دیدار کرد که شوخ طبعی فتح‌الله‌زاده در این جلسه کار دست او داد.

به گفته نزدیکان مدیرعامل وقت استقلال، یکی از تکیه کلام‌های او خطاب به بازیکنان استفاده از لفظ «پدر سوخته» است که استفاده از آن در مقابل جباری تبعات سنگینی برای او داشت.

با توجه به روحیات خاص جباری که اصلاً اهل شوخی و خنده نیست و البته حساسیت او روی پدر تازه از دنیا رفته‌اش، استفاده از این لفظ توسط فتح الله زاده باعث پرت شدن قندان روی میز به سمت او شد و البته خروج با عصبانیت جباری از دفتر باشگاه.

البته با سفارش قلعه‌نویی قرارداد جباری تمدید شد ولی فتح الله زاده فصل بعد با انتشار بیانیه‌ای علیه این بازیکن راه ماندنش به تیم را بست تا جباری به سپاهان و سپس الاهلی برود.

 

خطر حاشیه مجدد برای استقلال منصوریان

سرمربی حال حاضر استقلال به خاطر  مشکلات ایجاد شده توسط جباری در مقاطع مختلف، در دو فصل اخیر مخالف بازگشت او به استقلال بود و در فصل جاری هم تا جایی که می‌توانست مقابل این اتفاق ایستادگی کرد ولی فشار هواداران استقلال او را مجاب به تسلیم کرد.

با توجه به حضور چند بازیکن در استقلال که ممکن است با جباری به مشکل بخورند، این بازیکن پتانسیل حاشیه‌سازی برای استقلال منصوریان را دارد و سرمربی آبی‌پوشان باید حواسش را به این موضوع خیلی جمع کند.

مجتبی جباری استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر