کد خبر: 514759 A

یوسین بولت فوق‌ستاره دوی سرعت در لیگ الماس موناکو بهترین عملکرد فصل خود را بر جای گذاشت و با زمان 95/9 ثانیه قهرمان صد متر شد.

به گزارش ایلنا،او در دومین حضورش در اروپا در آخرین فصل رقابت در مسابقات بین‌المللی با سه صدم ثانیه اختلاف نسبت به ایزیا یانگ آمریکایی قهرمان شد. آکانی سیمبینه از آفریقای جنوبی با زمان 02/10 ثانیه در رده سوم قرار گرفت. بولت، برنده 8 مدال طلای المپیک و 11 قهرمانی جهان، بعد از مسابقات قهرمانی جهان که مردادماه در لندن برگزار می‌شود، به دوران پرافتخار ورزشی خود پایان می‌دهد اما در حال حاضر مثل تمام دوران حرفه‌ای خود سرگرم کننده و جذاب است برای همین بود که در ورزشگاه لویی دوم 17 هزار نفر به تماشای این مسابقه آمده بودند و جای سوزن انداختن نبود. بولت بعد از اینکه برای پنجاه و سومین بار 100 متر را زیر 10 ثانیه دوید، گفت: «خوب بود، من در مسیر صحیح حرکت می‌کنم هر چند هنوز خیلی کارها می‌توانم بکنم. زیر 10 ثانیه همیشه خوب است. همیشه احساسات با هم آمیخته است، به خاطر موفقیت‌های دوران حرفه‌ای خودم خوشحالم اما ناراحتم از اینکه دارد تمام می‌شود.»

به بولت هیجان زده اجازه دور افتخار را ندادند چون دوی سه هزار متر با مانع مردان بلافاصله در این پیست برگزار شد که در نهایت به قهرمانی اوان جاگر آمریکایی منجر شد.

درست است که رکورد بولت با آنچه در سال 2009 در برلین به دست آمد و هنوز بی رقیب بوده یعنی 58/9 ثانیه فاصله زیادی دارد اما بهترین عملکرد این فصل او محسوب می‌شود. او در مسابقه قبلی خود در این فصل در کینگستون صدمتر را در 03/10 ثانیه و در اوستراوای جمهوری چک در 06/10 ثانیه دویده. در حالی که کریستین کولمن آمریکایی ماه گذشته رکورد 82/9 ثانیه را بر جای گذاشت. بولت که 30 مرداد 31 ساله می‌شود، شش بار جایزه بهترین دونده سال توسط فدراسیون جهانی دو و میدانی (IAAF) را به دست آورده.

دو و میدانی اوسین بولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر