کد خبر: 518555 A

رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان- فنلاند

رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان با دو مدال برنز برای کشورمان همراه شد.

به گزارش ایلنا،در ادامه رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان،یونس امامی در وزن 60 کیلوگرم با نتیجه 10 بر صفر پریزرینی از آلبانی را شکست داد و صاحب مدال برنز این دوره از رقابت ها  شد.

همچنین محمد متقی نیا در وزن 74 کیلوگرم با نتیجه  11 بر صفر ماهوت کوچوک ایلدریم از ترکیه را شکست داد و مدال برنز رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان را بر گردن آویخت.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل ریوتا ساکورای از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به پیروز رسید وی در دور دوم مقابل اصلان مینکالوف از روسیه با نتیجه 14 بر 7 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در مرحله بعد، سرلک از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 60 کیلوگرم یونس امامی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با کریستوفر میکزاک از کانادا با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم نیز با نتیجه 12 بر 2 از سد عباس رحمان اف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل عبداله احمداف از روسیه با نتیجه 6 بر 5 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. امامی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر اریگلت پریزرینی از آلبانی را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمد متقی نیا در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر حمدی مصطفی از مصر را مغلوب کرد وی در دور دوم اخساربک گولایف از کشور اسلواکی را از پیش رو برداشت اما در دور سوم مقابل مارک جان هال از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، متقی نیا راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه با نتیجه 6 بر 3 مقابل رادیک والیف از روسیه به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی راه یافت. متقی نیا برای کسب مدال برنز به مصاف موهامت کوچوک ایلدریم از ترکیه رفت و با نتیجه 11 بر صفر از سدی وی گذشت و به مدال برنز رسید.

در وزن 96 کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در مسابقه اول در دور دوم مقابل کولین رایموند مورا از آمریکا با نتیجه 10 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست کشتی گیر آمریکایی در مراحل بعدی، شریعتی نیا حذف شد و در جایگاه چهاردهم ایستاد.

رقابت های کشتی آزاد کشتی آزاد جوانان جهان یونس امامی محمدمتقی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر