کد خبر: 520534 A

نخستین مرحله از مسابقات گرندپری در سال 2017 در روزهای گذشته در روسیه برگزار شد و تکواندو ایران با سه نماینده در این مسابقات شرکت کرد

به گزارش ایلنا نخستین مرحله از مسابقات گرندپری در سال 2017 در روزهای گذشته در روسیه برگزار شد و تکواندو ایران با سه نماینده در این مسابقات شرکت کرد. ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن دوم المپیکی ایران یکی از نفرات ما در این مسابقات بود که متاسفانه با شکست در دور اول مسابقات حذف شد.
یعقوبی در سال 2012 با قهرمانی در مسابقات تکواندو نوجوانان جهان در چین مطرح و در سال 2015 در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان در چیلیابینسک روسیه به مدال برنز دست یافت تا نشان بدهد عزم خود را برای بزرگی در تکواندو دنیا آغاز کرده است. ابوالفضل در سال 2016 نیز در فینال مسابقات قهرمانی آسیا در یک مبارزه زیبا و نزدیک مغلوب دای هون لی، نابغه کره‌ای تکواندو جهان شد تا به مدال نقره دست پیدا کند و نوید تداوم روند موفقیت‌های خود را بدهد.
نحوه مبارزات یعقوبی و جنگندگی این تکواندوکار و استفاده از ضربات خاص در سالیان اخیر او را در تکواندو دنیا مطرح و پیروزی‌های بزرگی مقابل دنیسکو، جواد آچاپ و سروت تازگل برای او به ارمغان آورد اما متاسفانه در ماه‌های اخیر عملکرد یعقوبی باعث شده است تا زنگ خطر برای او به صدا در بیاید.
شکست در مقابل دای هون لی در مسابقات قهرمانی جهان کره‌جنوبی با توجه به بزرگی این تکواندوکار شاید در نگاه اول نتیجه چندان بدی نباشد اما مسئله نگران کننده تغییر نکردن نوع نگرش یعقوبی در مسابقات تکواندو است. تمام مربیانی که تجربه همکاری با این ورزشکار را دارند از عدم گوش نکردن او به نکات فنی در مسابقات معترض هستند و در اکثر موارد نیز میل بیش از حد او به بی‌پروا مسابقه دادن باعث شکست او در مسابقات نزدیک شده است. یعقوبی بعد از مسابقات جهانی نیز در عملکردی نا امید کننده مقابل کریستین مک‌نیش انگلیسی در مسابقات گرندپری مغلوب شد تا به خوبی متوجه شود با تداوم این روند به زودی جایگاه خود را از دست خواهد داد.
قطعا ابوالفضل یعقوبی با تلاش بیشتر و تاکتیک پذیری بهتر حتی توانایی برتری مقابل بزرگان وزن دوم المپیک مانند دای هون لی را دارد و این مسئله را در مسابقات قهرمانی آسیا و برخی دقایق مسابقات جهانی موجو کره‌جنوبی به خوبی نشان داد. یعقوبی باید متوجه شود حس برتری جویی و جنگندگی یکی از فاکتورهای موفقیت است و در کنار آن اعتماد به کوچ و خودداری از هیجان‌زدگی و نیاز به خونسردی در مسابقات بزرگ از نیازهای یک قهرمان است.
در پایان امیدواریم ابوالفضل یعقوبی به عنوان یکی از تکتیکی‌ترین تکواندوکاران ایران با اضافه کردن تجربیات مسابقات اخیر مجددا به دنیای تکواندو نشان بدهد او یکی از گزینه‌های برزگی در دنیا در سالیان اخیر است و به خوبی از شکست‌های خود درس گرفته است. 
 

 

تکواندو گرندپری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر