کد خبر: 521813 A

نگاهی به آمار رویارویی دو تیم تهرانی

پانزدهمین جدال بین نفت تهران و پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر فوتبال از ساعت 20:45 امروز پیگیری می‌شود.

به گزارش ایلنا، در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر، تیم نفت امروز پنج شنبه از ساعت 20:45‏ در ورزشگاه تختی میزبان تیم پرسپولیس خواهد بود. کمتر از 3 هفته قبل دو تیم در  سوپرجام به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با برتری قاطع پرسپولیس به پایان رسید.

دیدار سوپرجام در حالی انجام شد که هفته ها پیرامون برگزاری یا لغو آن بحث وجود داشت و به دلیل تدارک بازی دربی در آلمان توسط اسپانسر تکلیف برگزاری آن نامشخص بود و بارها تا آستانه لغو شدن هم پیش رفت. در نهایت اما این بازی برگزار شد و قهرمان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی در ورزشگاه آزادی مقابل یکدیگر قرار گرفتند که این بازی با پیروزی و قهرمانی پرسپولیس همراه بود

برتری آماری پرسپولیس مقابل نفت

 در تاریخ بازی‌های باشگاهی فوتبال ایران پرسپولیس و نفت تاکنون 21 بار به مصاف یکدیگر رفته اند که حاصل آن  12 پیروزی برای پرسپولیس و 3 برد برای تیم نفت تهران بوده است. 6 بازی دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

پیروزی پرسپولیس در اولین رقابت

اولین دیدار رسمی پرسپولیس و نفت در جام باشگاه های تهران در سال 60 انجام گرفت که سرخپوشان با گل های فتح آبادی و کارگر بازی را به سود خودش به پایان بردند. غلامرضا فتح آبادی اولین گلزن بازیهای دو تیم است.

آخرین مصاف دو تیم در سال66 اتفاق افتاد و به دلیل حضور نفت در دسته‌های پایین تر، رویارویی دوباره این دو تیم 23 به تاخیر افتاد. در سال 88 با صعود تیم نفت به رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر این دو تیم مقابل یکدیگر قرار گرفتند و در هفته چهارم دور رفت بازیها برای اولین بار در تاریخ رقابتهای لیگ برتر مقابل هم به میدان رفتند.

 چهارده جدال در لیگ برتر

پرسپولیس و نفت در مجموع بازی‌های لیگ برتر، تاکنون 14 بار با هم بازی کرده اند که حاصل آن 5 پیروزی برای پرسپولیس، 3 شکست برای این این تیم و 6 تساوی میان دو تیم بوده.

وقتی نفت مانع از قهرمانی سرخ ها شد

یکی از حساسترین بازی‌های دو تیم بدون شک بازی برگشت نفت و پرسپولیس در لیگ پانزدهم است. در روزی که 100هزار تماشاگر به امید برد پرسپولیس به آزادی آمده بودند، سرخپوشان در عین ناباوری به نفت بازی را واگذار کردند و در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل صدرنشینی را از دست دادند. وحید امیری در دقیقه 83 دروازه پرسپولیس را باز کرد. پرسپولیس این بازی را  باخت و در پایان فصل قهرمانی را با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان از دست داد. 

 10 بازیکن مشترک

در بین نفرات دو تیم، 12مربی و بازیکن مشترک وجود دارد. کمال کامیابی نیا، وحید امیری، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی در تیم پرسپولیس و محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی، محسن بنگر، سامان آقا زمانی، محمد حسین ناییجی و حامد آقایی در تیم نفت، بازیکنانی هستند که سابقه بازی در هر دو تیم را دارند. درخشان و نکیسا هم در کادر فنی نفت سابقه بازی و مربیگری در پرسپولیس را داشته اند.

نفت تهران پرسپولیس تهران هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر