کد خبر: 521814 A

دو ملی پوش فوتبال خط قرمز نظام را رد کردند؛

حضور دو ملی‌پوش ایرانی در ترکیب تیم پانیونیوس برابر مکابی اسرائیل اکنون به دردسر بزرگی برای آنها تبدیل شده است.

محمدرضا داورزنی با اشاره به حضور دو بازیکن ایرانی در ترکیب پانیونیوس برابر نماینده رژیم صهیونیستی گفت: در ۳۸ سال گذشته هیچکدام از ورزشکاران ما در صحنه‌های مهم حتی المپیک حاضر نبودند مقابل ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی که ما آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم به میدان مسابقه بروند و اتفاق اخیر در شرایطی رخ داد که ما بار‌ها با تهدیدهای کمیته بین المللی المپیک مواجه شده بودیم اما به دلیل اینکه این رژیم اشغالگر خط قرمزی برای ایران و ملت‌های مظلوم جهان است طبیعی بود که این حساسیت برای ملت شریف ما وجود داشته باشد. خیلی از جا‌ها بوده است که ورزشکاران کشورمان طلای المپیک را از دست دادند تا پای ارزش‌های ایران اسلامی بایستند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.

وی در ادامه گفت: وقتی دو فوتبالیست ما بی‌تفاوت به این موضوع عمل می‌کنند به صرف اینکه تعهدی به باشگاه‌شان دارد، پس تعهدشان به ملت شریف ایران چه می‌شود؟

DGYzraUXkAEEjm3

معاون وزیر ورزش افزود: این دو بازیکن قرارداد مالی با یک باشگاهی دارند که پول بگیرند و برای آن باشگاه بازی کنند اما اینکه بروند با نماینده رژیم منفوری که تمام گرفتاری‌های منطقه ناشی از اقدامات آن می‌باشد بازی کنند و بی‌تفاوت نسبت به همه این فشار‌ها و همه جنایاتی که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند، به میدان بروند این وضعیت برای مردم ایران قابل تحمل نیست.

داورزنی افزود: با این شرایط طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاظر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آن‌ها خط قرمز‌ها را زیر پا گذاشتند.

وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت: مراجع تصمصیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش. هرچند که این سرمربی پرتغالی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده که در جای خود ارزشمند بوده اما این اتفاقی که افتاده زیرپا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است. هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند.

 

مسعود شجاعی محمدرضا داورزنی احسان حاج صفی پانیونیوس مکابی رژیم صهیونیستی حضور بازیکنان ایران برابر اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر