کد خبر: 521842 A

از وضعیت عالیشاه بی‌خبرم

سرمربی تراکتورسازی از شرایط تیمش برای بازی با استقلال و مسائل مختلف پیرامون باشگاه می‌گوید.

به گزارش ایلنا، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی استقلال تهران - تراکتورسازی، اظهار داشت: ابتدا روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک می‌گویم. شرایطی که تیم تراکتورسازی دارد و از دو پنجره نقل‌وانتقالات محروم است، برای اولین بار در فوتبال ایران تجربه شد. ما اولین تیمی هستیم که این مشکلات را می‌گذرانیم. عدم پشتوانه‌سازی یکی دیگر از مشکلات ما بود. باشگاه تراکتورسازی از نیم‌فصل سال گذشته می‌دانست که از پنجره نقل‌وانتقالات بعدی محروم است، اما هیچ کاری برای بازیکنان جوان انجام نشد. آنها به امان خدا رها شده بودند. بازیکنان جوانی که امسال به تیم ما اضافه شدند، از نظر تاکتیکی و جسمانی مشکلات زیادی دارند. نیمی از بازیکنان ما جوان هستند که بی‌توجهی، مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

وی در ادامه افزود: در کنار این مسائلی که عنوان کردم بحث مصدومیت سینا عشوری، هادی محمدی و عارف آغاسی نیز از دیگر مشکلات ما بود که باعث شده دست ما خالی‌تر باشد. ما در دو بازی گذشته بدشانس نیز بودیم و علی‌رغم اینکه می‌توانستیم حداقل یک امتیاز کسب کنیم، اما هر دو بازی را واگذار کردیم. با وجود همه مشکلاتی که به آنها اشاره کردم ما مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستیم و این موضوع را در دو بازی گذشته نشان دادیم و سربلند از میدان بیرون آمدیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی همچنین خاطر نشان کرد: از بچه‌های خودمان می‌خواهم که با شجاعت بیشتری بازی کنند و به اینکه مقابل استقلال و تماشاگرانش بازی خواهند کرد فکر نکرده و دنبال بازی جوانمردانه باشند. مسلماً بازی سختی داریم، استقلال مهره‌های خوبی جذب کرده و برای لیست 18 نفره خود مشکل دارد چه برسد به انتخاب 11 نفر، اما چیزی که ما داریم اراده قوی است و باید با انرژی و اراده بالا بازی کنیم. جدا از مشکلاتی که داریم دنبال انجام بازی تماشاگرپسند هستیم. به آینده هم امیدواریم هرچند که نیم‌فصل سختی را در پیش داریم. چیزی که اکنون به ما کمک می‌کند، سخت تلاش کردن و بیشتر انرژی گذاشتن است.

گل‌محمدی در پاسخ  به این پرسش که «چه برنامه‌ای برای خروج تراکتورسازی از بحران پیش آمده دارید؟»، عنوان کرد: اگر از لحاظ فنی بخواهیم حرف بزنیم، تمام تلاش خود را برای ارزیابی حریف انجام داده‌ایم و تمرینات خوبی را هم پشت سر گذاشته‌ایم. در صورت داشتن تمرکز و توجه به نقاط ضعف و قوت استقلال می‌توانیم در بازی فردا امتیاز کسب کنیم و با دست پر به تبریز بازگردیم.

«تراکتورسازی همیشه در دیدار مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی حتی در روزهایی که با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده، به نتایج خوبی رسیده است. این مسئله باعث می‌شود که در بازی فردا کاستی‌های تراکتورسازی برطرف شود؟»، وی در پاسخ به طرح این موضوع از سوی یکی از خبرنگاران گفت: فکر نمی‌کنم نتایج گذشته روی دیدار آینده ما مقابل استقلال تأثیرگذار باشد. وقتی بازیکن در هیجان ورزشگاه وارد میدان می‌شود به نتایجی که سال‌های گذشته مقابل استقلال کسب کرده توجهی نمی‌کند و در شرایطی قرار می‌گیرد که جدید است و نتایج گذشته تأثیری بر عملکردش ندارد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد اینکه AFC به تیم‌های ایرانی برای پرداخت بدهی‌های‌شان اولتیماتوم داده‌ است، گفت: تا جایی که خبر دارم حدود چهار میلیارد از بدهی بازیکنان خارجی پیشین تراکتورسازی پرداخت شده و هر ماه 300 تا 400 میلیون دیگر هزینه می‌شود. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی پیش بیاید مگر اینکه بدهی‌ها را صاف نکنند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه تراکتورسازی مقابل پرسپولیس بازی روبه‌جلویی را به نمایش گذاشت، آیا مقابل استقلال به فکر بازی هجومی خواهد بود یا تدافعی، گفت: این مسئله بستگی به شرایط بازی دارد. شاید زمانی باشد که مجبور به دفاع باشیم و زمانی دیگر حمله کنیم. باید از لحظات به خوبی استفاده کنیم، به خصوص در زمان ضدحملات. زمانی که توپ هم از دست می‌دهیم باید بتوانیم به دفاع برگردیم.

گل‌محمدی با اشاره به مشکلات تیم تراکتورسازی در دفاع میانی تأکید کرد: واقعیت این است که ما مدافع وسط تخصصی نداریم و در بازی گذشته یک بازیکن خط میانی و یک دفاع کناری را در پست دفاع میانی به میدان فرستادیم. با همه این شرایط عملکرد این بازیکنان خوب بود و ما در دو بازی گذشته تمرکز دفاعی خوبی داشتیم.

وی در خصوص اینکه با توجه به مشکلات تراکتورسازی چقدر انتظار دارد هواداران این تیم شرایط را درک و فرصت را در اختیار کادرفنی تراکتورسازی قرار دهند، گفت: من مقابل هوادارانی قرار گرفتم که از لحاظ شخصیتی در سطح بالایی هستند و تا الان نسبت به این مسئله واکنش خوبی نشان داده‌اند. هواداران ما با وجود دو باخت در دو هفته ابتدایی همچنان حمایت خود را از ما ادامه دادند و حتی بعد از شکست مقابل پرسپولیس به صورت ایستاده تیم را تشویق کردند. رفتار تماشاگران تراکتورسازی در این فصل می‌تواند الگوی خوبی برای هواداران سایر تیم‌ها باشد و باید از همه آنها تشکر کنم و در دیدار فردا نیز انتظار حمایت داشته باشم. هواداران تراکتورسازی با حمایت‌ها و رفتار خود من را غافلگیر کردند و تا به امروز حتی یک مورد نیز اعتراض ندیدم. من شرمنده هواداران تراکتورسازی هستم، اما آنها باید شرایط را درک کنند که این کار را انجام می‌دهند. امیدوارم در آینده جواب محبت‌های هواداران تراکتورسازی را به خوبی بدهیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص اینکه با پایان محرومیت تراکتورسازان در نقل‌وانتقالات آیا باز هم از بازیکنان جوان در نیم‌فصل دوم استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: نیم‌فصل اول محک خوبی برای جوانان است و می‌توانیم عملکردشان را ارزیابی کنیم. ادامه حضور بازیکنان جوانان بستگی به شایستگی‌های خودشان دارد و اینکه لیاقت‌شان را نشان دهند. قطعاً اگر خوب کار کنند کار ما را راحت کرده و در نقل‌و‌انتقالات کمتر هزینه می‌کنیم و بازیکن نمی‌گیریم، امیدوارم بازیکنان جوان جواب بدهند و مشکلات ما را حل کنند، وگرنه در نیم‌فصل دوم مجبور به جذب بازیکن خواهیم شد.

گل‌محمدی در خصوص وضعیت امید عالیشاه گفت: دقیقاً از وضعیت او اطلاع ندارم. قرار بود طی یکی دو جلسه از طریق مدیربرنامه‌هایش با مسئولان تراکتورسازی صحبت کند. ظاهراً قرار بود در نیم‌فصل دوم به تراکتورسازی اضافه شود، اما الان اطلاعی ندارم که وضعیتش به کجا رسیده است.

 

تراکتورسازی تبریز رقابت های لیگ برتر استقلال تهران یحیی گل‌محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر