کد خبر: 521866 A

قائدی نمی‌تواند 90 دقیقه ما را همراهی کند؛

سرمربی استقلال تهران در نشست خبری پیش از دیدار برابر تراکتورسازی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش ایلنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار حساس با تراکتورسازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

بازی برابر تراکتورسازی زیبا می‌شود

فردا بازی مهمی را مقابل تراکتورسازی پیش رو داریم. این را باید بگویم که پیش از تقابل با تراکتورسازی باید با تفکرات کادرفنی این تیم مسابقه دهیم. کادرفنی تراکتورسازی از معدود مربیانی برخوردار است که بسیار برای تیمشان زحمت می‌کشند و احترام زیادی برای آنها قائل هستم. آنها همکلاسی‌های کلاس‌های مربیگری من در رده‌های C،  E و A هستند و در روز بالای شش تا هفت ساعت برای تیم وقت می‌گذارند. من از ذوب آهن این گروه را می شناسم. بازی فردا بازی زیبایی خواهد بود زیرا هم ما و هم تراکتورسازی به دنبال فوتبال هستیم و امیدوارم باتلاش بازیکنان 3 امتیاز را در تهران نگه داریم و بازی خوبی همراه با نتیجه انجام بدهیم.

امسال بهتر نتیجه می‌گیریم

چیزهایی که سورپرایز هستند تنها شما می‌شنوید. من آخرین نفری بودم که در حال رفتن به رختکن بودم و عقیل کعبی بازیکن استقلال خوزستان را همراهی می‌کردم. ارتباط ما با هواداران مثل برادر است. هوادارانی که ما سال گذشته تا مرز بدترین جایگاه یعنی چهاردهمی و پانزدهمی جدول رفتیم، اما اطمینان کردند و آخر فصل تیم را در جایگاه دوم جدول تحویل‌شان دادیم، هرچند که جایگاه خوبی برای آنها نبود، اما سعی و تلاش می‌کنیم که امسال بهتر نتیجه بگیریم.

از فردا استارت می‌زنیم

روش بازی‌مان را عوض کردیم. اگر به فوتبال روز دنیا نگاه کرده باشید، فوتبال حوصله‌داری و بازی خوبی را به نمایش می‌گذارند. می‌خواهیم قولی را که به هواداران دادیم، عملیاتی کنیم. سال گذشته در ابتدای فصل تیم ما ریتم جالبی نداشت، اما به مرور با کمک جوانان خوب بازی کردیم. سال گذشته تنها با فشار فیزیکی بالا بازی می کردیم و با نیروهای جوانمان خوب پیش رفتیم. امسال با اضافه شدن چند بازی و کارهای مستمر، مطمئن هستیم که کارمان به نتیجه می رسد. ما سعی می کنیم مسیر رو به بالای خود را از فردا انجام دهیم.

بازیکن ستاره تضمینی برای استقلال نیست

هواداران استقلال و پرسپولیس عادت به مسیر قهرمانی دارند. 90 درصد فوتبال ایران طرفدار این دو تیم هستند. بازیکن ستاره هم تضمینی برای قهرمانی نیست. روز گذشته هم به آقای افتخاری گفتم و آن هم اینکه ما کارهای تاکتیکی را انجام می‌دهیم ولی اصل کار همدلی است و من این را در تیممان می‌بینم. ما باید توازن تیم خود را حفظ می‌کردیم.

زکی‌پور فردا غایب است

زکی‌پور به این بازی نمی‌رسد. آرمین سهرابیان در دو پست می تواند بازی کند. من معتقدم او باید پلکانی به تیم اضافه شود. ما هم یعقوب کریمی و هم سهرابیان را در اختیار داریم. خسرو حیدری هم کمی دچار کشیدگی شد و از اواسط هفته بعد به ما اضافه می شود. از امید ابراهیمی هم یک ویدیو به دستم از مسئولان رسیده که شرایطش خیلی خوب است. پادوانی هم در دفاع می تواند به ما خیلی کمک کند.

هواداران ما را تنها نگذارند

تراکتورسازی در چند سال گذشته مسیر رو به جلوی استقلال را تغییر داده و مستحکم بازی کرده است. سال گذشته هم روی کم حوصله گری و ناشی گری بازیکنانمان جریان بازی عوض شد. ما به مسیر رو به جلو نگاه می کنیم. از هواداران می خواهم فردا ما را تنها نگذارند و احتمالا هواداران تبریزی هم مهمان ما هستند. به دو دلیل باید محکم بازی کنیم. اول اینکه اولین پیروزی را بدست آوریم و دوم اینکه نوار پیروزی های اخیر تراکتورسازی را از بین ببریم.

قائدی برای اولین بار ورزشگاه آزادی را می‌دید

در حال حاضر قائدی نمی‌تواند 90 دقیقه ما را همراهی کند. ما با قائدی کار بدنسازی کامل هم نمی کنیم. مهدی قائدی و حسین حیدری و چند جوان دیگر می توانند به ما کمک کنند. قائدی از هفته 4-5 به بعد می تواند به ما کمک کند. قائدی هفته قبل دفعه اولش بود که ورزشگاه آزادی را می دید. او روند خوبی داشت ولی من توقعم بیشتر بود چون در تمرینات و بازی های تدارکاتی خیلی بهتر هم بود. او می تواند از ستاره های فوتبال ما شود. وظیفه او تنها استراحت، تمرین و خورد و خوراک است.

به شدت بدهکاریم

امکان ندارد که تلاش مدیران استقلال و پرسپولیس به تنهایی بتواند کاری کند. ما و پرسپولیس به شدت بدهکار هستیم. فقط دولت می تواند ورود کند و دولت با یک مصوبه می تواند مشکل را حل کند. یک جا باید این مشکلات تمام شود. ما و پرسپولیس هرسال با ترس ول رز کار را شروع کرده ایم. مدیریت ها جابه جا می شود و هیچ مدیری نمی تواند این ارقام را پرداخت کند چون خیلی ارقام بالاست و به آنها سود هم می خورد. بازهم از مسئول مالیاتی کشور بابت اقدام اخیرشان در حال مشکل مالیاتی تشکر می کنم.

آقای وزیر می‌توانند موضوع بدهی‌ها را حل کنند

اگر اسپانسرهای ما به ما کمک نکنند، ما هیچ پولی نداریم. به نظرم شخص آقای وزیر می توانند با ورود به این قضیه آن را حل کنند. یک عده هم پیدا شده اند که داخلی ها را به شکایت از استقلال به خارج از کشور تحریک می کنند. خطر جدی است. اگر دولت ورود نکند یک آسیب سخت می خوریم. الاتحاد عربستان را پارسال AFC از لیگ قهرمانان کنار گذاشت. تاثیر بسیار منفی است. وقتی یک منابع مالی برای استقلال و پرسپولیس می آید، می مانید به طلبکاران این پول را بدهید یا بازیکنان فعلی. اگر لطف آقای تقوی نژاد نبود سال گذشته نمی توانستیم به دلیل مشکلات مالی به خارج از ایران برویم. ما مدام نگران هستیم.

علیرضا منصوریان استقلال تهران نشست خبری هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر