کد خبر: 522463 A

16 سورپرایز از 16 تیم لیگ برتر در هفته سوم (بخش اول) :

شروع گلزنی‌های مهدی طارمی از سورپرایز‌های هفته سوم لیگ برتر بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر به پایان رسید و تیم‌های مختلف با عملکردشان در این دیدار و مجموع سه هفته سپری شده از مسابقات آمار و ارقام جالبی از خودشان ثبت کردند که در این متن به مهم‌ترین‌هایشان می‌پردازیم.

 

پرسپولیس: آقای‌گل وارد می‌شود

بهترین خبر برای پرسپولیس در هفته سوم، استارت مهدی طارمی در گل‌زنی و رسیدن به صدر جدول گلزنان بود. مهاجم پرسپولیس در 3 دیدار گذشته و 7 گل زده تیمش هیچ نقشی نداشت و این موضوع می‌رفت برای این تیم و هوادارانش نگران کننده شود ولی در کنار فاصله گرفتن سرخپوشان از رقبا در صد جدول، شروع کار طارمی اتفاق شیرینی برایشان بود.

 

پارس جم: تنها تیم بدون باخت تاریخ لیگ برتر

پارس جم در ثانیه‌های پایانی دیدار با سپاهان از شکست گریخت تا همچنان تنها تیم بدون شکست تاریخ لیگ برتر باشد. شاگردان تارتار اولین حضورشان در لیگ برتر را تجربه می‌کنند و در 3 بازی گذشته دو برد و یک تساوی کسب کردند تا همچنان پدیده لیگ برتر باقی بمانند و نزدیک ترین تعقیب کننده پرسپولیس.

 

سایپا: شروع خوب دایی، مثل همیشه

علی دایی مثل سنت هرساله خودش شروع خوبی در لیگ برتر داشته و با 7 امتیاز از 3 دیدار در رتبه سوم جدول قرار گرفته است. دایی در نفت تهران، صبای قم و سایر تیم‌هایی که هدایت‌شان را بر عهده داشته در هفته‌های ابتدایی نتایج خوبی گرفته ولی بعد از آن دچار افت می‌شود و در نهایت فصل را در میانه‌های جدول به پایان می‌رساند. باید دید در سایپا هم چنین می‌شود یا نارنجی پوشان یک فصل رویایی خواهند داشت.

 

صنعت نفت آبادان: اجنبی‌های دوست داشتنی فراز

از 5 گل زده صنعت نفت تا اینجای کار 4 گل آن را بازیکنان خارجی این تیم به ثمر رساندند. 3 برزیلی صنعت نفت + کرار جاسم عراقی در ترکیب تیم‌شان خوش درخشیده‌اند و نشان از خریدهای خارجی خوب فراز کمالوند در آبادان دارند. بغلانی تنها گلزن ایرانی صنعت نفت تا اینجای کار بوده است. دو گل شاگردان کمالوند در هفته سوم را آگوستو سزار و پریرا به ثمر رساندند.

 

ذوب‌آهن اصفهان: مصدوم پشت مصدوم

ذوبی‌ها تازه در شوک از دست دادن حدادی‌فر بودند و با مصدومیت 4 بازیکن خود دست و پنجه نرم می‌کردند که در دقیقه 14 بازی با پیکان محمدرضا عباسی را هم از دست دادند و یک تعویض اجباری به قلعه‌نویی تحمیل شد. ده نفره شدن این تیم با اخراج ولسیانی هم در تساوی بدون گل شاگردان قلعه‌نویی در شهر قدس تاثیرگذار بود.

 

پدیده: اوجی که خیلی زود نشست

پیروزی رویایی هفته دوم شاگردان مهاجری با 4 گل مقابل سپاهان خبر از حضور یک قدرت در لیگ جدید داشت ولی شکست 2 بر یک مقابل صنعت نفت نشان داد آن نتیجه یک اوج گیری موقت بود. پدیده اولین شکست خود در تاریخ لیگ برتر را مقابل صنعت نفت تجربه کرد.

 

سیاه‌جامگان: تکرار کاظمی با میثاقیان

اگر شاگردان میثاقیان مقابل فولاد امتیاز می‌گرفتند، بهترین شروع تاریخ این تیم در لیگ برتر بود ولی 4 امتیازی ماندن سیاه‌جامگان در پایان هفته سوم، عملکردی مشابه با فصل گذشته این تیم تحت هدایت فرهاد کاظمی به ثبت رساند.

 

استقلال خوزستان: تمام رکوردها شکست

شاگردان ویسی مقابل سایپا اولین شکست‌شان را در فصل جدید تجربه کردند که به طور همزمان اولین شکست خانگی این تیم هم به ثبت رسید. استقلال خوزستان تنها تیم بدون گل خورده لیگ برتر بود که مقابل سایپا قفل دروازه‌اش شکست، آن هم دوبار.

پرسپولیس علی دایی فراز کمالوند مهدی طارمی وحید شیخ ویسی پارس جم جنوبی لوسیانو پریرا آگوستو سزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر