کد خبر: 530698 A

کار تیم‌های مدعی صعود به جام جهانی در قاره آمریکا گره خورده است.

به گزارش ایلنا، غیر از برزیل که به ‌عنوان نخستین تیم به جام‌جهانی صعود کرد و بازی‌های پیش‌رویش تشریفاتی‌اند، دیگر کشورهای آمریکای لاتین برای گرفتن بلیت روسیه به گلزنی مهاجمان برتر خود امید بسته‌اند.

بازیکنانی همچون لیونل مسی در آرژانتین، رادامل فالکائو در کلمبیا، پائولو گررو در پرو و الکسیس سانچس در شیلی از جمله امیدهای آنها هستند. پرو برابر بولیوی و اکوادور بازی خواهد کرد و شانس صعود به جام جهانی را هم دارد.

این تیم به علت محرومیت، پائولو گررو را در اختیار ندارد اما مهاجم فلامینگو می‌تواند برابر اکوادور بازی کند.

آرژانتین مقابل اروگوئه قرار می‌گیرد که یکی از سخت‌ترین دیدارهایش خواهد بود. خورخه سامپائولی نخستین آزمایش مهم خود را تجربه خواهد کرد چون این بازی حضورشان را تقریبا در جام جهانی مشخص خواهد کرد.

مسی نخستین امید آرژانتین برای رسیدن به این هدف است. او تاکنون 58 گل برای آلبی‌سلسته به ثمر رسانده است. در مقابل، اروگوئه لوئیس سوارس را در اختیار ندارد و تنها می‌تواند از برترین گلزن تاریخ کشورش یعنی ادینسون کاوانی بهره ببرد.

اروگوئه در جایگاه سوم قرار دارد و تقریبا صعودش به جام جهانی قطعی شده است. به همین خاطر می‌خواهند برابر آرژانتین این موضوع را تثبیت کنند.

امیدهای کلمبیا رادامل فالکائو و خامس رودریگس هستند. تیم دوم منطقه آمریکای لاتین در نخستین بازی برابر ونزوئلا و سالومون روندون قرار خواهد گرفت.

کلمبیا باید پیروز این دیدار باشد تا صعودش را به جام جهانی قطعی کند. شیلی هم با الکسیس سانچس به مصاف پاراگوئه می‌رود که هنوز شانس راهیابی به جام جهانی را دارد.

جام جهانی مقدماتی جام جهانی تیم ملی آرژانتین تیم ملی برزیل فوتبال آمریکای جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر