کد خبر: 533272 A

ما سزاوار این برد بودیم / طارمی در دوفصل اخیر بهترین بازیکن لیگ بوده

سرمربی پرسپولیس تیمش را مستحق برد پرگل مقابل گسترش فولاد دانست.

به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ پس از برد 3 بر صفر مقابل گسترش فولاد تبریز  و صدرنشینی تیمش در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

*استحقاق این برد را داشتیم

عید غدیر خم را به شما تبریک می‌گویم و در آستانه این عید از برد شیرین تیمم راضی هستم. تبریک ویژه‌ای برای بازیکنانم دارم. پر واضح است که آنها استحقاق این برد را داشتند. این بازی برای ما خیلی مهم بود، چون معمولاً بعد از بازی تیم ملی تیم‌هایی که ملی‌پوش دارند نتیجه نمی‌گیرند. از طرفی به دلیل نزدیک بودن بازی با الاهلی، این بازی ذهن بازیکنان را درگیری کرده بود. استحقاق این برد را داشتیم، چون هم موقعیت ایجاد کردیم و توانستیم از کیفیت و دانش‌مان استفاده کنیم و به برتری برسیم.

*اطمینان دارم گسترش با بوناچیچ شرایط بهتری پیدا می کند

ما می‌دانیم که گسترش فولاد خیلی مشکل دارد، اما اطمینان داریم که این تیم با بوناچیچ می‌تواند شرایط بهتری پیدا کند. گسترش فولاد چند بازیکن جدید دارد و چند بازیکن دیگر هم در روزهای پایانی نقل‌وانتقلات به این تیم اضافه شدند. باید یک بار دیگر به بازیکنانم تبریک بگویم و از هواداران هم تشکر می‌کنم که همیشه و همه جا حضور دارند و از ما حمایت می‌کنند.همان‌طور که می‌دانید هنوز 48 ساعت هم از بازی تیم ملی نگذشته است. طارمی بیش از 60 دقیقه مقابل سوریه بازی کرده بود و از سوی دیگر انصاری در طول یک هفته سه بازی انجام داده است. البته این بازی برای ما مفید بود، چون به نوعی آن را آمادگی برای بازی با الاهلی می‌دانیم. به همین دلیل در شروع بازی فقط از امیری و بیرانوند که ملی‌پوش هستند، استفاده کردیم. 

*طارمی در دو فصل اخیر بهترین بازیکن لیگ بود

طارمی بازیکن ملی‌پوش و آقای گل ماست. چون او در تمرینات بدنسازی به دنبال انتخاب تیم جدید بود، مشخصاً به کار بیشتری نیاز دارد، اما امید داریم که روز به روز بهتر و بهتر شود.من پیش از بازی به طارمی گفته بودم که پیش‌بینی کرده‌ام 20 تا 25 دقیقه به او بازی بدهم. نگاه‌مان هم این بود که با ورود طارمی روند بازی تغییر کرده و بهتر شود. طبیعی بود وقتی منشا و علیپور هم در ترکیب بودند، برای این بود که نبود طارمی در برخی بازی‌ها چندان برای ما سخت نباشد. همان‌طور که قبلاً هم گفتم طارمی در دو فصل اخیر بهترین بازیکن تیم ما و لیگ بوده و آقای گل هم شده است.

*برای تعویض دستمان باز است

باید این را قبول داشته باشید که در این فصل با آمدن منشا، مصلح، نعمتی و خلیل‌زاده نیمکت ما تقویت شده که این مسئله مهمی است. به‌هرحال دست ما آنقدر باز است که برای هر تعویضی می‌توانیم اقدام کرده و ضعف‌مان را به حداقل برسانیم. اگر بخواهیم واقعیت را در نظر بگیریم، نیمار از بارسلونا رفته و این تیم مثل گذشته بازی نمی‌کند. بهترین بازیکن همیشه بهترین بازیکن است. طبیعی است منشا بازیکن جدید ما محسوب می‌شود و نیاز به زمان دارد تا هماهنگ‌تر شده، دیدگاه ما را بیشتر متوجه شود و به آمادگی برسد. او امروز هم دو موقعیت خوب گلزنی داشت.

*باقری مستحق اخراج نبود

کریم باقری اخراج شد به این دلیل که به کمک داور اول بازی اعتراض کرد که چرا موقع خطا روی فرشاد احمدزاده پرچم نزد و خطایی اعلام نشد. به نظرم او استحقاق اخراج شدن را نداشت. به‌هر حال بازی فوتبال است و همه هیجان زده شده و تحت تأثیر بازی قرار می‌گیریم.

*هماهنگ شدن منشا و نعمتی با تیم قهرمان سخت است

اینجا پرسپولیس است و باید بهترین بازیکنان شانس بازی کردن پیدا کنند. آن صحبتی هم که در خصوص منشا و نعمتی کردم، در اینجا صدق می‌کنند. آنها در تیمی هستند که شکل گرفته و قهرمان شده است و شاید راحت نباشد که سریع با تیم هماهنگ شوند، اما مهم این است که وقتی آنها را تعویض می‌کنیم در روند بازی تغییر مثبت ایجاد کنند.

پرسپولیس کریم باقری گسترش فولاد تبریز‌ برانکو ایوانکوویچ مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر