کد خبر: 536284 A

مرتضی تبریزی تنها بازیکنی نیست که در تاریخ لیگ برتر در یک بازی بیش از سه گل می زند.

به گزارش ایلنا، جمعه شب در ورزشگاه فولادشهر اصفهان اتفاق عجیبی رخ داد. ذوب آهن موفق شد با حساب 6 بر صفر استقلال خوزستان را بدرقه کند اما اتفاق عجیب تر این بود که مرتضی تبریزی در یکی از ضعیف ترین فصول خود 4 گل به ثمر برساند و به یک باره به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار بگیرد.

گلزنی مرتضی تبریزی در دیدار برابر استقلال خوزستان باعث شد تا نگاهی بیندازیم به تاریخ این رقابت ها و بازیکنان 4 گله و یا بیشتر را معرفی را می کنیم.

4 گله ها:

علی دایی در دومین دوره لیگ برتر با پیراهن تیم پرسپولیس و در دوره جدید پیوستن به این تیم، در اولین بازی رقابت ها توانست 4 گل را در یک بازی وارد دروازه پگاه کند تا نقش مهمی در پیروزی 8 گله سرخ ها مقابل این تیم گیلانی داشته باشد.

این اتفاق برای مهدی رجب زاده نیز افتاد و او در پنجمین دوره بازی های لیگ برتر یعنی در فصل 84-85 چهار بار دروازه تیم شهید قندی یزد را گشود تا نام خود را وارد لیست رکوردداران کند.

در فصل 91-92 و در دوازدهمین دوره لیگ برتر نیز سه بازیکن موفق به زدن بیش از 3 گل در یک بازی شدند. محسن بیاتی نیا بازیکن تیم صبا 4 گل به راه آهن زد، آرش افشین 4 گل به پیکان زد و رضا نوروزی هم 4 بار دروازه سایپا را باز کرد.

5 گله ها:

محسن خلیلی مهاجم سابق تیم سایپا و پرسپولیس نیز وقتی در بین نارنجی پوشان بود در یک دیدار توانست رکورد جالبی را به نام خود بزند، او در بازی برابر برق شیراز توانست 5 بار دروازه حریف را باز کند.

لوسیانو ادینهو هم در دیدار مقابل شهرداری تبریز توانست 5 بار دروازه این تیم را باز کند. این اتفاق در فصل 91-92 رخ داد.

البته نوروزی در بین این بازیکنان نیز رکورددار هست. او یکبار نیز موفق شده بود 5 گل به تیم پاس در یک بازی بزند.

بیش از 5 گل:

بیشترین گل زده در یک بازی نیز به رضا عنایتی اختصاص دارد. او در لیگ 80-81 هفت بار دروازه استقلال رشت را گشود تا ابومسلمی ها، تیم رشتی  را با 9 گل بدرقه کنند!

علی دایی غلامرضا عنایتی رضا نوروزی مهدی رجب زاده مرتضی تبریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر