کد خبر: 537058 A

هفته ششم لیگ برتر آبستن حوادث بسیاری بود.

به گزارش ایلنا، هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران یکشنبه شب با دیدار دو تیم پرسپولیس و پیکان به اتمام رسید. جایی که شاگردان مجید جلالی موفق شدند با یک گل به برتری برسند.

در این هفته از رقابت ها 19 بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد و تنها بازی نفت تهران و گسترش فولاد بود که گلی در بر نداشت. پرگل ترین مسابقه هفته هم جدال تیم های ذوب آهن و استقلال خوزستان بود که با نتیجه 6-0 به سود شاگردان قلعه نویی خاتمه پیدا کرد.

بی تردید عجیب ترین نتیجه این هفته شکست خانگی تیم برانکو برابر شاگردان مجید جلالی بود. پیکان با این برد 8 امتیازی شد و موقتا از پایین جدول جدا شد و پرسپولیس بعد از چند هفته صدر جدول را از دست داد و نخستین باخت فصل را تجربه کرد.

پارس جنوبی جم به ادامه شگفتی سازی های خود پرداخت. آنها تیم نگون بخت منصوریان را با دو گل بدرقه کردند تا هم خودشان به تنهایی کلید دار صدر جدول شوند هم زلزله بزرگی را در تیم پرطرفدار پایتخت به راه بیندازند. منصوریان بازهم ابقا شد اما رحمتی و جباری از تیم اخراج شدند. استقلالی ها حالا تیم دوم جدول از پایین هستند و این شرایط برای هواداران این تیم غیر قابل تحمل است.

دیگر نکته بارز این هفته استارت علی کریمی با نفت تهران بود. جادوگر سرانجام طلسم را شکست و با اینکه در کسب پیروزی مقابل تیم قعرنشین لیگ ناکام بود اما بازهم موفق شد اولین کلین شیت فصل تیم را به ثبت برساند.

از پدیده مشهد هم باید گفت. تیمی که نشان داده یکی از خوب های لیگ هفدهم خواهد بود. شاگردان رضا مهاجری بعد از سپاهان و استقلال، این بار شاگردان دایی را گل بارن کردند و با سه گل 11 امتیازی شدند و به رده سوم جدول رده بندی صعود کردند. تیم شهریار هم بعد از شروع طوفانی حالا با احتساب جام حذفی، سومین شکست پیاپی خود را تجربه کردند.

دیگر تیم مشهدی یعنی سیاه جامگان هم دست به کار نسبتا بزرگی زد. آنها تراکتور را متوقف کردند آنهم در حالی که تا برد چند ثانیه بیشتر فاصله نداشتند. شاگردان میثاقیان همانن تیم یحیی گل محمدی 7 امتیازی شدند.

دو بازی دیگر این گروه به بردهای دو بر صفر دو تیم قرمزپوش یعنی فولاد و سپیدرود در برابر دو تیم طلایی پوش یعنی سپاهان و صنعت نفت برمی گردد. نتایجی که باعث شد تیم جوان پورموسوی دو رقمی شود؛ تیم نظر محمدی برای سومین هفته پیاپی نباخت و 7 امتیازی شد؛ کرانچار با سپاهان به ته چاه سقوط کرد و صنعت نفت شاکی از داوری هم باز در خارج از خانه یک تیم بی خطر بود.

هفته هفتم رقابت های لیگ برتر شاهد چند بازی حساس و سرنوشت ساز است. استقلال در تهران میزبان ذوب آهن خواهدبود. سپاهان میزبانی پرسپولیس را می کند؛ تراکتور با پدیده صف آرایی می کند و دربی جنوب هم بین صنعت نفت و فولاد به انجام می رسد.

استقلال پرسپولیس لیگ برتر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر