کد خبر: 537782 A

با بازی منصوریان، رحمتی، حضور افتخاریِ افتخاری و معرفی امیر عباسی ملکی

بامداد سه شنبه این هفته برای هواداران استقلال تلخ و دردناک بود.

به گزارش ایلنا، چند ماه قبل عادل فردوسی پور بعد از گل ششم بارسا به پاریسن ژرمن و آن کامبک رویایی گفت تمام تنم دارد می لرزد؛ چیه این فوتبال؟ بامداد سه شنبه در برنامه نود بازهم این اتفاق تکرار شد و همه تنشان لرزید و باهم از ته جان اعتراف کردند که "چیه این فوتبال؟" اما این کجا و آن کجا...

بامداد سه شنبه عجیبی برای آبی ها و برای فوتبالدوستان ایرانی رقم خورد. بامدادی که خواب را از سر همه پراند و یک تلخی بی پایان هبه کرد. بامداد سه شنبه از آیینه تمام قد فوتبال ایران نمایان شد. بامداد سه شنبه پرده ها کنار رفت؛ حرمت ها شکست؛ رازهای مگوی بر ملا شد؛ زشتی های فوتبال با رزولوشن بالا رویت شد؛ قسم ها زمین خورد و در نهایت هوادار تا مرز سکته رفت. یک آبروریزی رسمی که ممکن است روزی برای همه تیمهای دیگر هم رخ بدهد.

وارد چهارمین روز هفته شده بودیم که بحث درباره استقلال درپربیننده ترین برنامه ورزشی کشور آغاز شد. سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه بعد از کش وقوس های فراوان و شل کن سفت کنهای متداول، حاضر شد روی صندلی داغ برنامه نود بنشیند که ای کاش نمی نشست.

بعد از چند دقیقه و پس از روی خط آمدن علیرضا منصوریان، کلید واژه ای به نام امیر عباس ملکی در خلال صحبت های آقای سرمربی شنیده شد که ماجرا را وارد فاز عجیب و غریبی کرد.

عضو ناشناخته هیئت مدیره که سوم تیرماه حکم گرفته بود روی خط برنامه آمد. کسی که خود را علاقمند به فوتبال معرفی کرد و با افتخار می گفت می تواند درباره بوکس هم اظهار نظر کند.

در ادامه هم مهدی رحمتی کاپیتان استقلال برای ارائه پاره ای توضیحات راجع به کنار گذاشته شدنش از تیم صحبت کرد.

اصل ماجرا و درگیری درباره کنار گذاشته شدن رحمتی بود. ملکی اعتقاد داشت منصوریان گفته که این دروازه بان موقع گل خوردن استقلال شادی کرده و آقای سرمربی هم می گفت این ملکی بوده که چنین حرفی را زده است. هر دو هم در این بین افتخاری را شاهد گرفته بودند.

علیرضا منصوریان:

سرمربی استقلال شب تلخ و پرالتهاب و سراسر استرسی را پشت سر گذاشت. شبی که با لفاظی هایش آغاز شد و به دلایلش برای عدم استعفا ادامه پیدا کرد اما بعد ازادعاهای تکان دهنده ملکی وارد فاز دیگری شد. جایی که منصوریان تن صدایش را بالا برد و دکوپاژ برنامه نود را هم در دست گرفت و سعی کرد خود را در برابر هواداران و کاپیتان تیمش تبرئه کند. علی منصور روی حرفش با افتخاری بود و لا غیر. او به کاپیتان تیمش دستور داد سکوت کند و با افتخاری به کل کل نپردازد و خودش دست به دامن امیر، فرزند خودش و محمد, فرزند رضا افتخاری شد و بعد از چند دقیقه خواهش و تهدید و خشم و هیاهو دو تایید سرسری از مدیرعامل گرفت و خود را ظاهرا تبرئه کرد اما سرمربی آبی پوشان باید بداند در اصل ماجرا هیچ تغییری ایجاد نشد. او باید بداند رفتار با بازیکنی که در جلسه فنی شرکت نمی کند اینگونه نیست. او باید بداند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها و حتما حرفی زده که ملکی این گونه با صراحت می گفت منصوریان ادعا کرده رحمتی خوشحالی کرده است.

امیر عباسی ملکی:

شاید خیلی ها این عضو ناشناخته هیئت مدیره استقلال را نمی شناختند و فقط اسمش را شنیده بودند. اتفاقا بعد از یکی دو دقیقه از روی خط آمدنش هم کسی جدی اش نمی گرفت چون حتی در مورد خطاب قرار دادن فامیلی مجری برنامه عاجز بود و چند بار او را "آقای چیز" خطاب کرد. ملکی از ابتدای مکالمه اش با نود یک هدف داشت. اصلا به خاطر این هدف روی خط آمد. آن هم کسب شهرت و محبوبیت بین مردم و هواداران بود. برای رسیدن به این خواسته او تمام اسرار باشگاه را لو داد و آبی پوشان را بیشتر در باتلاق فرو برد و نسنجیده ترین کار ممکن را انجام داد. ملکی فقط اتهام زد و سعی کرد در کسری از زمان هر چه به ذهنش می آید را روی زبانش جاری کند و البته که در پایان برنامه، حرفهایش به صورت ضمنی توسط افتخاری رد شد. بی تردید اسکار زشت ترین خنده سال هم به همین عضو هیئت مدیره تعلق می گیرد. جایی که به گمان اثبات یکی از حرفهایش و در بین بگو مگوی منصوریان ورحمتی قهقهه زشتی ضمیمه کارش کرد تا هم وجهه زشتی به ماجرا ببخشد و هم نشان دهد اصلا شخصیت بزرگی ندارد. ملکی دیشب با آن قهقه هواداران تیم خودش را سوژه خنده رقبا کرد تا با یک تیر چند نشان بزند. البته به خودی...

سید مهدی رحمتی:

کاپیتانی که چند سال است شغل اصلی اش را فراموش کرده و یک تنه شعار باشگاه بارسلونا را برای خودش اجرا می کند: فراتر از یک باشگاه!

مهدی رحمتی در برنامه نود با صدای بلند جار می زد که آبروی چندین ساله اش به خطر افتاده و افتخاری باید بگوید چه کسی گفته او روی نیمکت خندیده است و اگر این ادعا ثابت شود دیگر دور و بر فوتبال نمی آید. رحمتی هنگ کرده بود اما فوتبالی ها مدتهاست با کارهای او هنگ می کنند. دروازه بانی که با افتخار از عدم حضورش در جلسه فنی به دلیل فیکس نبودن صحبت می کند در حالی که بزرگترین دروازه بان های جوان هم چنین اجازه ای را به خود نمی دهند. رحمتی شاید دربرنامه دیروز کمترین تقصیر را بین حاضرین داشت اما باید بداند راهی که در پیش گرفته به ترکستان خواهد بود و ای کاش به همان دروازه بانی تبدیل شود که تمرکزش روی کار خودش بود و گل زدن به او برای خیلی از مهاجمین به یک حسرت تبدیل می شد.

سید رضا افتخاری:

مقصر اصلی تمام اتفاقات و پرده دری های یک ساعت آخر برنامه نود کسی بود که سعی داشت خودش را مظلوم و بی گناه نشان بدهد و با خنده های معصومانه اش همه چیز را لاپوشانی کند غافل از اینکه برای این کارها خیلی دیر شده بود. افتخاری مدتهاست نشان داده صندلی که بر آن جلوس کرده جایگاه مناسبی برایش نیست. البته این بدان معنا نیست که قبلی ها خوب بودند و او بد؛ اما مدیریت همراه با ترس اصلا از پایه اشتباه است. افتخاری از وقتی مدیرعامل استقلال شد مدام در حال فرار کردن بوده و همچنان هم هست. فرار کردن از طلبکارها, فرار کردن از جلسه با رحمتی و جباری, فرار کردن از پاسخ دادن به تلفن های کاپیتان، فرار کردن از روشن سازی درباره ماجرای منصوریان و ملکی و ....

افتخاری دیشب قیافه حق به جانب گرفته بود اما مقصر اصلی خودش بود و خودش. او بود که باید با مدیریتش اجازه نمی داد چنین بلبشویی روی آنتن رسانه ملی به نمایش دربیاید و عمق فاجعه را نشان دهد.

حالا دیگر چندان اهمیت ندارد چه کسی این وسط راست نمی گوید. فاجعه اصلی در قاب تلویزیون به همه نشان داده شد. استقلال پدر ندارد

این بود واقعیت فوتبال ایران. واقعیتی شبیه به یک فیلم. فیلمی که سه شنبه اکران شد ولی نیم بها نبود. فیلمی به نام "استقلال, پدر ندارد. با بازی علیرضا منصوریان, مهدی رحمتی، با حضور افتخاری رضا افتخاری و با معرفی امیر عباسی ملکی.

راستی امشب استقلال در چارچوب هفته هفتم رقابت های لیگ برتر باید در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب آهن اصفهان برود. این مسابقه از ساعت 20 آغاز می شود و حکم مرگ و زندگی برای تیمی را دارد که ....  

علیرضا منصوریان استقلال تهران ذوب آهن اصفهان رضا افتخاری سید مهدی رحمتی امیر عباسی ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر