کد خبر: 538178 A

در ادامه خبرهای حیرت‌انگیزی که این روزها از باشگاه استقلال مخابره می‌شود دیروز و برای نخستین بار استقلال خبر از امضای قرارداد ٧ ساله با بازیکنان جوان خود داد.

به گزارش ایلنا، قراردادهای غیر قانونی و بدون اعتبار. معلوم نیست در استقلال چه می‌گذرد؟ البته بعد از انتقادات بی‌شمار در مورد عکس‌های تبلیغاتی با خرید‌های جدید تابستانی استقلال، این‌بار توفیقی یک اشتباهی دیگر انجام داده است.

نکته قابل تامل این است که بر اساس کدام قوانین و اصول استقلال می‌تواند قرارداد‌های بیش از ٥ سال برای بازیکنان بالای ١٨ سال و بیش از سه سال برای زیر ١٨ سال را امضا کند؟

چندان دور نیست که منصوریان حوزه دانش فوتبالی خود را در قوانین فیفا بیش از مربیگری می‌دانست و قرار بود حق استقلال را در فیفا و علیه فدراسیون فوتبال بگیرد و یا اینکه توفیقی با عنوان مسوول مذاکره و نوشتن قرارداد‌های میلیارد دلاری حوزه نفت و پتروشیمی، در کارهای فوتبالی دخالت کرد و در نهایت به سمت معاون ورزشی استقلال ارتقا پیدا کرد. حالا باید از این دو پرسید که بر اساس کدام قوانین چنین قراردادهایی را امضا کرده است؟

 مسوولیت انتخاب بازیکن‌ها با منصوریان است و او دستور تمدید قرارداد بلند مدت داده و توفیقی هم احتمالا برای آنکه باشگاه منافع بیشتری از بازیکنان جوان داشته باشد، دست به این کار زده اما سوال اینجاست که چرا قوانین را دقیق و درست مطالعه نمی‌‌کنند؟

ماده 19: الزامات ویژه مربوط به قرارداد بین باشگاه‌ها و بازیکنان

1- اگر واسطه‌ای در مذاکرات برای انعقاد قرارداد شرکت داشته باشد باید نام او در قرارداد ذکر شود.

2-  حداقل طول مدت قرارداد از تاریخ اجرایی شدن آن تا انتهای فصل است و حداکثر طول مدت قرارداد پنج سال می‌باشد.

3- انعقاد قرارداد حرفه‌ای با مدت بیشتر از سه سال برای افراد زیر 18 سال ممنوع است و هر شرط خلاف این قاعده، معتبر نمی‌باشد.

 

استقلال علیرضا منصوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر