کد خبر: 538526 A

مهاجم باشگاه بوروسیا دورتموند از نداشتن پیشنهاد از سوی رئال مادرید در این فصل ابراز ناامیدی کرد.

به گزارش ایلنا، پی‌یر امریک اوبامیانگ که فصل گذشته عنوان آقای گلی رقابت‌های بوندسلیگای آلمان را از آن خود کرد، بحث جدایی‌اش از بوروسیا دورتموند در این تابستان مطرح بود و گفته شد که از چند تیم‌ مطرح اروپایی و حتی چینی پیشنهاداتی داشته است، اما آن پیشنهادی که مدنظر وی بود یعنی رئال مادرید عملی نشد چرا که این باشگاه قصد نداشت هزینه بالایی جهت یافتن جانشین برای آلوارو موراتا کند.

اوبامینگ در گفت‌وگو با رادیو «مونت‌کارلو» فرانسه در پاسخ به این پرسش که «آیا هنوز هم رویای پیوستن به رئال مادرید را داری؟» گفت: خیر رویای پیوستن به رئال را ندارم. دیگر نباید در مورد رئال مادرید صحبت کنم. آنها من را نمی‌خواهند. به هر حال مشکلی نیست و من به جلو پیش می‌روم و در دورتموند حس خوبی دارم.

وی با اشاره به اینکه در صورت داشتن پیشنهاد از رئال مادرید می‌توانسته از جمع زردپوشان وستفالن جدا شود، اظهار داشت: با دورتموند توافق کرده بودیم که می‌توانم این تیم را ترک کنم، اما این اتفاق (پیشنهاد رئال مادرید) نیفتاد. از این موضوع ناراحتم، اما از اینکه در دورتموند هم ماندم، خوشحالم.

اوبامیانگ در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطر نشان کرد: میلان هم پیشنهادی به من داد. پروژه آنها من را به وجد آورد، اما بنا به دلایلی این انتقال عملی نشد. در ماه ژوئن هم با ناصر الخلیفی (مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن) دیدار کردم، درست پیش از انتصاب آنترو هنریک به عنوان مدیر ورزشی این تیم. پس از روی کار آمدن هنریک اما آنها بی‌خیال مذاکره با من شدند.

اوبامیانگ که در این تابستان گفته شد پیشنهادی 70 میلیون یورویی (20 میلیون در سال) از سوی باشگاه تیانجین کوانجیان چین دریافت کرده است، در این خصوص گفت: پیشنهاد چینی‌ها را جدی نگرفتم چون اصلاً حرفه‌ای نبودند. آنها در فرستادن پیشنهاد مکتوب خود به ما تأخیر داشتند که این فاجعه بود.

این مهاجم 28 ساله، فصل جاری را خوب شروع کرده و در 8 بازی از رقابت‌های مختلف 9 گل برای بوروسیا دورتموند به ثمر رسانده است.

 

رئال مادرید بوندسلیگای پی‌یر امریک اوبامیانگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر