کد خبر: 538752 A

کادر فنی تیم ملی پارا وزنه برداری پس از تعویق مسابقات قهرمانی جهان به دلیل وقوع زلزله در مکزیک، محل برگزاری رقابت های جهانی، به ورزشکاران استراحت یک هفته ای داد. از طرفی دو نفر از ترکیب تیم ملی بزرگسالان خط خوردند.

به گزارش ایلنا، مربی تیم ملی پارا وزنه برداری با اعلام این خبر به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: اردوی تیم ملی پارا وزنه برداری به دلیل تعویق رقابت های قهرمانی جهان مکزیک از ۲۹ شهریورماه تعطیل شد و به ملی پوشان استراحت دادیم. آنها از اواخر هفته به اردو بازخواهند گشت.

علی فخرآور افزود: رقابت های قهرمانی جهان به دلیل وقوع زلزله در مکزیک به تعویق افتاد و قرار است کمیته بین المللی پارالمپیک زمان و مکان برگزاری مسابقات را اعلام کند. ما هم به ملی پوشان به مدت یک هفته استراحت داده ایم چون اردوی پایانی تیم ملی یک ماهه و خسته کننده بود.

وی خاطرنشان کرد: منتظر اقدام کمیته بین المللی پارالمپیک برای برگزاری رقابت های قهرمانی جهان هستیم تا براساس برنامه آنها، اردوی پایانی را برگزار کنیم.

فخرآور درباره ترکیب تیم ملی نیز اظهار داشت: ترکیب تیم ملی نیز تغییر کرده است. ۱۳ نفر در اردوی آمادگی حضور داشتند که روح الله رستمی و مانی دهباشی حذف شدند تا ۱۱ نفر در رده سنی بزرگسالان و ۶ نفر در رده سنی جوانان به مسابقات قهرمانی جهان اعزام شوند.

وی حضور در این رقابت ها را برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو موثر و مهم ارزیابی کرد و گفت: این رقابت های از این جهت اهمیت دارد که در آن سهمیه بازی های پارالمپیک توزیع می شود و از طرفی ثبت رده بندی جهانی صورت می گیرد. تیم ما نیز شرایط خوبی دارد و آماده است تا مدال های خوشرنگ و رکوردهای جدیدی را در این رقابت ها کسب کند.

مربی تیم ملی پارا وزنه برداری ایران اضافه کرد: تیم ملی ایران در پنج وزن آمادگی بالایی دارد: سیامند رحمان در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم، سامان رضی در دسته ۹۷ کیلوگرم، سیدحامد صلحی پور در دسته ۸۸ کیلوگرم، مجید فرزین در دسته ۸۰ کیلوگرم و نادر مرادی در دسته ۷۲ کیلوگرم که شرایط خوبی داشته و آمادگی کسب مدال و ارتقای رکوردهایشان را نیز دارند.

کمیته ملی پارالمپیک تیم ملی پارا وزنه برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر