کد خبر: 541975 A

روابط عمومی باشگاه های گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز با صدور بیانیه ای مشترک نسبت به بروز برخی مسایل در شبکه استانی سهند اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه مذکور به شرح ذیل است:

بأسمه تعالی

متاسفانه در روزهای اخیر شاهد اتفاقاتی هستیم که اتحاد و یکپارچگی فوتبال تبریز و آذربایجان را هدف قرارداده است. برخورد غیر حرفه ای و جانبدارانه یکی از مجریان برنامه ورزشی شبکه استانی سهند در خصوص مسائل فوتبال تبریز، زنگ خطر را برای ایجاد مرزبندی بین باشگاهها و تفرقه بین هواداران خونگرم و پرشور تیمهای تبریزی به صدا درآورده که این مغایر با خواست هواداران فوتبال تبریز می باشد زیرا یکپارچگی، همدلی و اتحادشان زبانزد است.

همچنانکه مستحضرید هواداران تبریزی به اتحاد و همدلی اشتهار دارند و سردادن شعار « آذربایجان تیم لری - فرق ائله مز رهلری » در مسابقات فوتبال گواهی بر این ادعاست. از این رو مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز، همواره محور فعالیت های خود را تقویت همدلی و یکپارچگی بین باشگاهها و فوتبال دوستان تبریزی قرارداده و خدمات مالک محترم این باشگاه حرفه ای و اخلاق مدار در راستای اعتلای فوتبال تبریز بوده و کمک هایی که حتی برای تیم ارزشمند تراکتورسازی در سالیان گذشته داشته برکسی پوشیده نیست که از جمله آن ها می توان به کمک های مالی، رزرو هواپیمای اختصاصی و قراردادن بازیکنان تیم خودی در اختیار تیم تراکتورسازی بدون عقد قرارداد مالی، به رغم نیاز تیم گسترش فولاد به آنها اشاره کرد. لذا به لحاظ جایگاه و اهمیت تیم تراکتورسازی، اولویت باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز از سالهای گذشته همواره اعتلای تیم تراکتورسازی تبریز بوده است و اگر چیزی غیر از این بود، چنین کمک هایی به این تیم صورت نمی گرفت.

در چنین شرایطی اخیرا شاهد برخورد غیر حرفه ای و جانبدارانه یکی از مجریان برنامه ورزشی شبکه استانی سهند با باشگاه گسترش فولاد تبریز بوده ایم. ایشان که سوابق رفتار غیر حرفه ای و جانبدارانه اش برای تمامی اهالی فوتبال و تماشاگران برنامه های ورزشی سیما روشن است و پیشتر هم به دلایلی ممنوع التصویر شده بود، بار دیگر در برنامه تلویزیونی هفته گذشته موج فوتبال و در بررسی وضعیت تیم گسترش فولاد و اخیرا نیز در جریان گزارش بازی تیم های گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز با اظهارات غیر حرفه ای و ناآگاهانه اش مسائلی را مطرح کرد که در واقع اصل اتحاد و یکپارچگی فوتبال تبریز و آذربایجان را هدف قرار داده و حکایت از رویش جریانی دارد که می خواهد بین هواداران فوتبال استان مرزبندی و تفرقه ایجاد کند.

موضوع طرفداری چهره ها و مجریان رسانه ای از یک تیم خاص، پدیده عجیب و یا ناپسندی نیست اما جای تاسف اینجاست که فردی ناپخته و ناآشنا به اهداف رسانه، مجری یک برنامه پر بیننده ورزشی است و حتی این فرد قادر نیست علایق شخصی خود را از جایگاه حرفه ای خود تفکیک نماید و رسانه ملی و شبکه استانی را که متعلق به آحاد مردم و علاقمندان فوتبال است به جولانگاه اعمال سلیقه و نظر شخصی خود تبدیل می سازد.  لذا از مسئولان محترم صدا و سیما انتظار دارد میان شأن شخصی و حرفه ای خود تفکیک قائل شوند و اجازه ندهند افرادی که ناپختگی در جای جای رفتار و سخنانش موج می زند، ساحت رسانه و تلویزیون را با جای دیگری اشتباه بگیرد و با ادبیات و لحنی نامتناسب با شأن تلویزیون و مهمانانش صحبت نماید.

از این رو باشگاههای گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز ضمن ابراز تاسف از وقایع اخیر، اعلام می دارند که این گونه تلاش ها و اقدامات، خواسته یا ناخواسته برای تخریب روابط اخلاقی و حرفه ای میان باشگاهها و تیمهای فوتبال این شهر با درایت و آگاهی مسئولان و دست اندرکاران به نتیجه نخواهد رسید و دو باشگاه گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز در قامت باشگاه هایی حرفه ای و اخلاقی ، نهایت احترام و همکاری و رقابت در فضای صرفا ورزشی را در ارتباط با تمامی تیم ها، به ویژه تیم عزیز تراکتورسازی تبریز سرلوحه خود قرارداده و خواهند داد. به ویژه که، تماشاگران عزیز تیم تراکتورسازی آبرو و مایه افتخار ورزش این شهر و دیار هستند.

به یقین هواداران و علاقه مندان هوشیار و آگاه فوتبال تبریز نیز، جواب این تفرقه افکنی ها را خواهند داد و نخواهند گذاشت چنین افرادی با سوء استفاده از نام تیم ها اتحاد و همدلی فوتبال این شهر را دستخوش رفتار  غیر حرفه ای و تنگ نظری کنند.

 روابط عمومی باشگاه های فرهنگی ورزشی گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز

 

گسترش فولاد تبریز‌ ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر