کد خبر: 544689 A

این روسیه از روسیه جام کنفدراسیون ها قوی تر است

سرمربی تیم ملی ایران گفت: بازی روسیه و کره را دیدم؛ جدال جذاب و البته عجیبی بود.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی در برابر روسیه اظهار داشت: برای ما این یک افتخار بزرگ و فرصت بسیار خوب است تا که اینجا در روسیه هستیم و می خواهیم در کازان و ورزشگاهی که میزبان رقابت های جام جهانی است به میدان برویم و بازی کنیم. همچنین خیلی خوشحالم که توانستیم مرحله مقدماتی را با قدرت تمام کنیم و حالا هم باید متحد تر شویم.

وی در ادامه افزود: بازی روسیه و کره را دیدم. جدال جذاب و البته عجیبی بود. تفاوت فوتبال اروپا و اسیا در تجربه است. روسیه این را در بازی ذکر شده به نمایش گذاشت. بازیکنان روسیه بسیار باتجربه تر و بالغ تر عمل می کردند. ما هم به اینجا آمده ایم تا یاد بگیریم و تجربه کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران همچنین خاطرنشان کرد: روسیه تیم خوبی است. به نظر من تیم کنونی روسیه از تیم جام کنفدراسیون های قوی تر است. درباره بازی فردا هم باید بگویم هر دو طرف فوتبال خوبی به نمایش می گذارند.

کی روش در پاسخ به  اتهام تبانی ایران و سوریه گفت: با این طرز تفکر شما می توانید فکر کنید که برزیل هم در نیمه نهایی جام جهانی به آلمان هدیه داده است. یا استرالیا در بازی با سوریه هم به آنها گل هدیه داده است. 

وی در ادامه افزود: بیایید به سوریه احترام بگذاریم. ما همه کار برای شکست دادن آنها انجام دادیم اما آنها برای پرچمشان می جنگیدند. آنها برای افتخار تلاش می کردند. درباره منتقدان هم باید بگویم ما نمی توانیم طرز فکر آنها را تغییر دهیم. اجازه دهیم هر طور که می خواهند فکر کنند.

کی روش در پایان درباره بالاتر بودن ایران در رنکینگ فیفا از روسیه گفت: در هیچ موردی رنکینگ فیفا نمی تواند ملاک خوبی برای تعیین قدرت تیمها نیست. این یک چیز موقت است و برای هواداران جذابیت و سرگرمی دارد. ما به اینجا آمده ایم تا با میزبان جام جهانی پیکار کنیم. با یکی از قدرت های اروپا. همانطور که گفتم فوتبال اروپا و آسیا تفاوت دارند و اینجا پیشرفته تر است. ما باید این فاصله را کم کنیم.

تیم ملی ایران کارلوس کی روش تیم ملی روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر