کد خبر: 545925 A

آبی‌پوشان بعد از 15 سال با هدایت یک مربی آلمانی به میدان می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال امروز در اهواز میهمان فولاد خوزستان است و این دیدار اولین حضور شفر روی نیمکت آبی‌پوشان محسوب می‌شود که همه منتظر دستپخت این سرمربی آلمانی هستند که آمده استقلالی بهتر از تیم منصوریان بسازد.

آبی‌های پایتخت که در سال‌های اخیر با هدایت قلعه‌نویی، حجازی، مظلومی، مرفاوی و منصوریان در لیگ برتر حاضر می‌شدند، بعد از سال‌ها عادت استفاده از گزینه‌های داخلی را کنار گذاشته و شفر آلمانی را روی کار آوردند تا نسخه شفابخش او بتواند استقلالی مدرن و قدرتمند بسازد.

آخرین سرمربی خارجی آبی‌ها هم اتفاقا یک آلمانی بود که نتوانست نتایج خوبی در این تیم بگیرد و حضورش روی نیمکت استقلال یک فصل هم دوام نیاورد.

رولند کخ، مربی آلمانی که پیش از حضورش روی نیمکت استقلال در تیم‌های مختلف دستیار کریستف دام بود، در فصل دوم لیگ برتر و پس از ناکامی پورحیدری در قهرمان کردن آبی‌پوشان در دوره اول لیگ، هدایت استقلال را بر عهده گرفت.

کخ نتایج خوبی در استقلال نگرفت و در هفته هجدهم در فروردین 82 و در دیدار با ملوان برای آخرین بار روی نیمکت استقلال نشست و در پایان تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم بود تا کخ برکنار شود و هدایت آبی‌پوشان تا پایان فصل به مرحوم پورحیدری برسد.

حال بعد از 15 سال و 6 ماه آبی‌پوشان امروز در اهواز به سرمربی آلمانی خود پا به رقابت می‌گذارند و باید دید شفر می‌تواند خاطرات تلخ کخ را از ذهن آبی‌ها پاک کند یا نه.

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران رولند کخ وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر